دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در دیدار مادر دلاور البرزی از فرزندش:

استقبال بی نظیر همدانیها از خانواده شهید ایرج خرم جاه

danesheroz1 شهریور ۲, ۱۳۹۲ ۰
استقبال بی نظیر همدانیها از خانواده شهید ایرج خرم جاه

دانش روز: همدانیها به استقبا ل مادر شهید خرم جاه آمدند و در پایون فرودگاه مادر آزاده زمردیان به گردن مادر شهید ایرج خرم جا گل آویخت و از او استفبال کرد

به گزارش دانش روز، در این مراسم که با حضور جمعی از شهروندان همدانی ‏؛آزاد استاندار همدان و فرماندهان سپاه در این استان در محل گلزار شهدا این استان برگزار شد از مادر زمردیان ومادر شهید خرم جاه به عنوان دو اسطوره صبر ومقاومت قدر دانی شد.
شب جمعه ۳۱مرداد نام شهید ایرج خرم جاه پس از ۲۷ سال بر مزارش نقش بست .
شهید ایرج خرم جاه در سال ۶۵در لشگر ۱۰سید الشهدا (ع) در جبهه حضور یافت ودر جریان عملیات کربلای ۵ در جمع نیروهای غواص به شهادت رسید.
مدتی پیکر او در منطقه عملیاتی بود و به علت شباهت با رزمنده دیگری که در این زمان به اسارت در آمده بود و خانواده اش تصور می کردند به شهادت رسیده به همدان منتقل شد و به نام جعفر زمردیان به خاک سپرده شد .
پس از گذشت چهار سال ‏ زمردیان در جمع آزادگان به مهین اسلامی باز گشت و در سال جاری انتشار تصویر پیکر شهید در برنامه تلویزونی ماه عسل شناسایی و امروز سنگ مزلرجدید با تصویر و نام شهید خرم جاه در گلزار شهدای همدان نقش بست .
حلیمه مهرانی مادر شهید خرم جاه در این مراسم گفت: از روی شهیدی که تاکنون بر روی مزارش برای فرزند خودم می خواندم شرمنده ام .
وی افزود: ایرج در وصیت نامه اش نوشته برایش سیاه پوش نشویم ‏و با عزا داری وشیون دشمن را شاد نکنیم .
مادر شهیدخرمجاه با تشکر از میهمان نوازی همدانیها و قدر دانی از مادر آزاده زمردیان که امانتدار خوبی بودند گفت :می خواهم برای شهیدی که اکنون در مزار فرزند من به عنوان شهید گمنام دفن شده مادری کنم و مانند زمانی که به خاطر شهید بر سر این مزار حضور پیدا می کردم باز هم حاضر شوم و دعا وفاتحه قرایت کنم.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۱
کد خبر : 53662
بازدیدها: 455

پاسخی بگذارید »