جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در نشست خبری توزیع کتابهای درسی عنوان شد:

استفاده ۷۰ درصد از کاغذهای خارجی در چاپ کتب درسی

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
استفاده ۷۰ درصد از کاغذهای خارجی در چاپ کتب درسی

دانش روز: در سال گذشته از کاغذهای ایرانی استفاده کردیم که اصل کاغذ رنگ چوب بود اما امسال حدود ۷۰ درصد از کاغذهای خارجی و ۳۰ درصد از کاغذهای ایرانی در چاپ کتابهای درسی استفاده کردیم

به گزارش دانش روز،  احمد حسینی در نشست خبری توزیع کتابهای درسی که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد، گفته خود را مبنی بر اینکه آیا مانند سال گذشته از کاغذهای کاهی برای تولید کتابهای درسی استفاده شده است؟ اینطور بیان کرد و گفت: در سال گذشته از کاغذهای ایرانی استفاده کردیم که اصل کاغذ رنگ چوب بود اما امسال حدود ۷۰ درصد از کاغذهای خارجی و ۳۰ درصد از کاغذهای ایرانی در چاپ کتابهای درسی استفاده کردیم.

به گفته حسینی برای چاپ ۱۳۱ میلیون جلد کتاب درسی در کشور ۵۰ هزار تن کاغذ استفاده شده است.

در ادامه این نشست عبدالحسین هاشمی، مدیرعامل موسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه) گفت: مطالعه کتابهای درسی به تنهایی جوابگوی مخاطبان ما یعنی دانش‌آموزان نیست و در حوزه علوم، زندگی ائمه، پیامبران و اخلاق کتابهای مختلفی را چاپ می‌کنیم.

وی افزود: انتشارات مدرسه ۲۳۰۰ عنوان کتاب از آغاز تاسیس تا امروز چاپ کرده است و بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ کتاب تاکنون تجدید چاپ شده است.

هاشمی تصریح کرد: در سال ۹۱ انتشارات مدرسه ۱۴۶ عنوان کتاب چاپ اول داشته است و ۹۶۵ عنوان کتاب تجدید چاپ شد که مجموعاً ۱۱۱۱ عنوان کتاب در سال ۹۱ چاپ و به ثبت خانه رسیده است.

منبع:پانا

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۷
کد خبر : 56787
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »