شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استفاده مداوم از تلفن همراه و جنون دیجیتال

danesheroz7 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
استفاده مداوم از تلفن همراه و جنون دیجیتال

به گزارش دانش روز،محققان «مرکز تعادل مغزی» واقع در شهر سئول کره بر اساس یک بررسی جدید به این نتیجه رسیده‌اند که صاحبان گوشی‌های هوشمند می‌توانند در معرض ابتلا به جنون دیجیتالی قرار گیرند. به گزارش فارس به نقل از انیکوئیزت‌آر،‌ این بررسی نشان داده در افرادی که به میزان زیاد از گوشی هوشمند استفاده [&hellip

به گزارش دانش روز،محققان «مرکز تعادل مغزی» واقع در شهر سئول کره بر اساس یک بررسی جدید به این نتیجه رسیده‌اند که صاحبان گوشی‌های هوشمند می‌توانند در معرض ابتلا به جنون دیجیتالی قرار گیرند.
به گزارش فارس به نقل از انیکوئیزت‌آر،‌ این بررسی نشان داده در افرادی که به میزان زیاد از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند نشانه‌هایی دیده می‌شود که در دیگر افراد مبتلا به جنون هم آن‌ها را می‌توان یافت و در این میان افرادی که به میزان زیاد گوشی هوشمند را مورد استفاده قرار می‌دهند مانند مبتلایان به بیماری جنون قابلیت‌های شناختی خود را از دست می‌دهند.
دکتر “بیون گی-وون”(Byun Gi-won) توضیح داده که استفاده بیش از اندازه از گوشی هوشمند می‌تواند باعث ایجاد نوعی عدم تعادل در مغز شود. افرادی که از گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنند به طور مداوم سمت چپ مغزشان مورد استفاده قرار می‌گیرد و این مسئله باعث می‌شود تا سمت راست مغز آسیب ببیند.
به طور کلی سمت چپ مغز مخصوص بخش زبان، استدلال و منطق است. سمت راست مغز نیز برای کنترل خلاقیت، تمرکز و احساسات به کار گرفته می‌شود.
نتیجه این عدم تعادل عصبی باعث خواهد شد تا قابلیت‌های شناختی فرد به مرور زمان رو به زوال برود. علایم جنون دیجیتالی شامل از دست دادن حافظه و عدم تمرکز روی مسئله‌ای به‌خصوص می‌شود. علاوه بر این، بخش احساسات روزمره فرد نیز از این جریان تاثیرات فراوان می‌گیرد.
با توجه به اینکه مغز کودکان هنوز به طور کامل تکامل نیافته است، بیشتر در معرض پذیرش این خطرات و آسیب‌ها قرار می‌گیرد. اگر سمت چپ مغز به طور طبیعی پرورش یابد و سمت راست مغز بدون استفاده بماند، این عدم تعادل می‌تواند اختلالات جدی شناختی را در فرد باعث شود.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۷
کد خبر : 31821
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »