دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استفاده از کتابخوان الکترونیکی از دبستان تا دبیرستان

danesheroz1 اسفند ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
استفاده از کتابخوان الکترونیکی از دبستان تا دبیرستان

دانش روز: تفاهم‌ نامه شرکت پژوهش و نوآوری با سازمان نوسازی صنایع ایران در راستای بکارگیری تبلت و کتابخوان الکترونیکی در نظام آموزش و پرورش از دبستان تا متوسطه منعقد شد

به گزارش دانش روز، جلال سلطانی گفت: این همکاری هم‌چنین در پروژه‌های کاهش هزینه و مصرف انرژی، طراحی و اجرای اقدامات منتج به کاهش گازهای گلخانه‌ای برای تحقق کنوانسیون تغییر آب و هوای سازمان ملل متحد در ساختمان‌ها و مدارس نیز صورت گرفت.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مصرف بهینه‌ی انرژی و مراقبت از محیط زیست از کودکی و تأثیر آن در نهادینه شدن رفتارهای مناسب اظهار داشت: در این تفاهم‌نامه پروژه‌هایی برای تولید محتوای آموزشی و فوق‌برنامه برای دانش‌آموزان در حوزه مصرف درست انرژی و کاهش آلایندگی محیط زیست تعریف شده است.

مدیرعامل شرکت پژوهش و نوآوری در خصوص نحوه‌ی همکاری با شرکت نوسازی صنایع ایران تصریح کرد: ارایه مشاوره، انتقال تجربیات در زمینه‌ی امور بین‌المللی و دسترسی به منابع و تأمین‌کنندگان خارجی به عهده‌ی شرکت نوسازی صنایع ایران و شرکت پژوهش در اصل مجری طرح است.

سلطانی با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار با چنین جامعیتی در سطح ابزار و محتوا منعقد شده‌است، تصریح کرد: تحقق این امر نمودی از حماسه اقتصادی در آموزش و پرورش و حفظ حقوق نسل‌های آینده در استفاده از محیط زیست به عنوان الگوی توسعه پایدار بشمار می‌رود.

شایان ذکر است پیمان کیوتو که توسط ۱۷۴ کشور جهان تصویب ‌شده قراردادی است که در سال ۱۹۹۷‬درکنفرانسسازمانمللدرشهر کیوتوی ژاپن مورد توافق دولت‌ها قرار گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱
کد خبر : 99000
بازدیدها: 309

پاسخی بگذارید »