پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

محمد پژوهی

استفاده از سلولهای بنیادین برای درمان بیماران دیابتی

danesheroz دی ۱۰, ۱۳۹۱ ۰

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران از درمان بیماران دیابتی با استفاده از سلولهای بنیادین خبر داد.  محمد پژوهی، اظهار داشت: یکی از مهمترین تحقیقاتی که در پژوهشگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده در ارتباط با سلولهای بنیادین بوده است و کسانی که دیابت دارند به دلیل اینکه ذخیره ترشح انسولین در آنها بسیار کاهش [&hellip

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران از درمان بیماران دیابتی با استفاده از سلولهای بنیادین خبر داد.
 محمد پژوهی، اظهار داشت: یکی از مهمترین تحقیقاتی که در پژوهشگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده در ارتباط با سلولهای بنیادین بوده است و کسانی که دیابت دارند به دلیل اینکه ذخیره ترشح انسولین در آنها بسیار کاهش پیدا می‌کند، محتاج تزریق انسولین هستند و سلولهای بنیادین یک تحول عظیمی را در ارتباط با درمان این نوع بیماریهای صورت داده است.
وی افزود: سلولهای بنیادین با پیوند سلولهای بتای پانکراس (لوزالمعده) به داخل بدن بیماران مبتلا به دیابت مخصوصاً دیابت نوع یک باعث ترشح انسولین شده و نهایتاً باعث می‌شود که انسولین و قند کافی را ترشح کنند و دیابت بهبود پیدا کند.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانشگاه علوم پزشک تهران تصریح کرد: این تحقیقات جدید است و هنوز ما راه های خیلی زیادی داریم در ارتباط با این وسئله و تا تحقیقات کامل شود و به طور کامل بتوانیم در کشور انجام شود.
پژوهی گفت: این تحقیقات بسیار جدید و فوق العاده پویا در اکثر کشورهای معتبر دنیا انجام شده و در کشور خودمان نیز در بیمارستان دکتر شریعتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، پژوهشگاه غدد یکی مراکزی است که این کار را انجام می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این روش کاربردی شده است و به صورت محدود در بیمارستان دکتر شریعتی انجام می‌شود این روش هزینه کمی برای بیمار دارد و به نظر می‌رسد ظرف مدت ۵ سال آینده بتوانیم این روش را به صورت گسترده انجام دهیم.
منبع: وزارت بهداشت
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۹
کد خبر : 2258
بازدیدها: 259

پاسخی بگذارید »