جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استفاده از دوربین مدار بسته در کلاس اخلاقی نیست

danesheroz1 اسفند ۹, ۱۳۹۲ ۰
استفاده از دوربین مدار بسته در کلاس اخلاقی نیست

دانش روز: مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات گفت: استفاده از دوربین های مدار بسته در مدارس فقط جنبه حفاظت فیزیکی دارد و استفاده برای پیگیری امور تعلیم و تربیت و کلاس های درس امری غیر اخلاقی است

به گزارش دانش روز، سید رحیم میر شاه ولد اظهار داشت : استفاده از دور بین های مدار بسته در محیط های عمومی مدارس جنبه حفاظت فیزیکی و حراست از اموال دارد و حتی جند سالی است که در مغازه های کوچک نیز برای کنترل رفت و آمد ها مورد استفاده قرار می گیرد و این امری مرسوم است.
وی افزود : همانطور که می دانید استفاده از تکنولوژی در مواردی که با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم می تواند برای اداره بهتر آموزشگاه ها کمک کند .
*دوربین مدارس بسته برای کنترل کلاس کار اخلاقی نیست
مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خاطر نشان کرد: اما اگر دوربین مدار بسته در کلاس های درس برای کنترل موارد تعلیم و تربیت مورد استفاده قرار گیرد کاری غیر اخلاقی است زیرا ما به تمامی معلمان زحمت کش خود اعتماد داریم .
وی تصریح کرد : البته در قانون منعی برای استفاده از دور بین های مدار بسته در داخل کلاس ها وجود ندارد اما این کار از نظر اخلاقی کار درستی نیست و برای سرکشی به کلاس های درس مدیر مدرسه می تواند به صورت سرزده  هر وقت که بخواهد وارد کلاس شود و بر عملکرد معلم و دانش آموزان نظارت داشته باشد .
*استفاده غیر اخلاقی را گزارش دهید، رسیدگی می شود
میرشاهولد ادامه داد : موردی تا اکنون در خصوص استفاده از دوربین مدار بسته در جهتی غیر از حفاظت فیزیکی گزارش نشده اگر مواردی هم در مدارس وجود دارد که از دوربین های مدار بسته استفاده غیر اخلاقی می شود می توانند مراتب را گزارش کنند تا در  اسرع وقت پیگیری و برخورد شود.
وی یاد آور شد : بنابراین  استفاده از دوربین مدارس بسته در مکان های عمومی مدارس و اماکنی که نیاز به مراقبت ویژه دارند کار غیر قانونی نیست و در جهت حفظ و حراست از اموال مدرسه است.

منبع: پانا

جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۱
کد خبر : 95774
بازدیدها: 324

پاسخی بگذارید »