سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استعدادیابی؛ سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده فرزندان

danesheroz1 آبان ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
استعدادیابی؛ سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده فرزندان

دانش روز: استعداد یابی یکی از روش‌هایی است که کمک می کند تا فرزندانمان در مسیر درست زندگی خود قرار گرفته و همواره گذر روزهای زندگی برایشان دلچسب و جذاب شود

 

 

به گزارش دانش روز، دکتر نسرین کمالی دکترای مدیریت آموزشی گفت: استعداد یابی یکی از روشهایی است که افراد را در مسیر پر پیچ و خم زندگی راهنمایی می کند و می توان این روش را از سن ۳ تا ۱۶ سالگی بدون هیچ تفاوتی در دختر و پسر شروع کرد و استعداد افراد را به صورت کلی در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی و بعضی از رشته های هنری مشخص کرد و از سن ۱۶ سالگی به بالا زیر شاخه های این رشته ها نیز قابل شناسایی تشخیص است.

وی افزود: با استفاده از تست‌های هوشی، شخصیت رغبت سنجی خلاقیت و همچنین سطح آموزش و خانواده فرد، می توان پایه های تشخیصی، هوشی افراد را سنجیده و متناسب با توانایی و علاقه فرد، رشته هایی را به او پیشنهاد کرد که احتمال موفقیت در آنها برایش بیشتر است.

وی افزود: متاسفانه در این زمینه بیشتر موسسات به صورت آزاد فعالیت می کنند و تمرکز مراکز دولتی فقط روی افراد نیز هوش با توانایی هوش بالا آن هم بیشتر در رشته های خاص مانند علوم و ریاضیات است.

وی ادامه داد: ورود به مدارس تیزهوشان به صورت تست و آزمون ورودی بوده و بیشتر در مقاطع راهنمایی دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد.

وی در پایان افزود: استعداد یابی یک سرمایه گزاری بلند مدت برای آینده فرزندانمان و جامع است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۰
کد خبر : 74833
بازدیدها: 502

پاسخی بگذارید »