شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کار و دانش آموزش و پرورش

استخدام ۱۰ هزار نیرو در فنی و حرفه‌ای و کاردانش در صورت موافقت مجلس

danesheroz دی ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: وزیر آموزش و پرورش از مجلس درخواست جذب نیرو در فنی حرفه ای و کار و دانش کرده است که در صورت موافقت مجلس ۱۰ هزار نفر را برای سال تحصیلی جدید استخدام خواهیم کرد

به نقل از پانا:محمد شریف زاده  با اشاره به تعداد هنرستان ها در کشور، اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته علی رغم اینکه تعداد دانش آموزان دوره متوسطه کاهش پیدا کرده است با رشد ۲۳ درصدی دانش آموزان در هنرستان ها مواجه هستیم.
وی اضافه کرد: امسال در حدود ۴ هزار کلاس درس به هنرستان ها و حدود ۱۰۰۰ هنرستان به تعداد هنرستان ها اضافه شده است.
مدیر کل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش آموزش و پرورش ادامه داد: با افزایش تعداد هنرستان ها باید به فکر زیرساخت های لازم نیز باشیم که یک بخش این زیرساخت ها مربوط به تجهیزات مورد نیاز است و بخش دیگر نیز درخصوص تأمین نیروی انسانی متخصص است.
وی خاطرنشان کرد: وزیر آموزش و پرورش نیز با توجه به توسعه ای که در حال اتفاق است به دنبال این موضوع است که نیروی انسانی مناسب و متخصص در آموزش و پرورش جذب شود.
شریف زاده با بیان اینکه امسال مشکل خاصی در بخش نیروی انسانی نداشتیم تصریح کرد: در ۲ سال گذشته نزدیک به ۱۲ هزار نفر در فنی و حرفه ای آموزش و پرورش جذب شدند که در حال حاضر کار تدریس را عهده دار هستند.
مدیر کل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش آموزش و پرورش افزود: ما اعتقاد داریم برای توسعه و آینده کشور بحث استخدام ها در آموزش و پرورش باید به یک سمت و سویی پیش رود که نیروی انسانی متخصص و کارآمد دانش آموزان این مرز و بوم را آموزش دهد.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برنامه ای جهت جذب نیروی انسانی از دانشگاه شهید رجایی دارید یا خیر اظهار کرد: امسال تعداد زیادی بورسیه در دانشگاه شهید رجایی داریم که در حال تحصیل هستند و در ۴ سال آینده فارغ التحصیل خواهند شد. درخواست ما این بوده است که تعداد بیشتری به عنوان بورسیه وارد این دانشگاه شود.
مدیر کل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش آموزش و پرورش اضافه کرد: البته این قول را داده اند که تعداد نیروی انسانی را به صورت تربیت دبیر در فنی و حرفه ای جذب کنیم. اما این نیروها تا ۴ یا ۵ سال آینده از آموزش فارغ می شوند و ما تا آن موقع نیروهای خود را در صورت نیاز از طریق استخدام آزاد جذب خواهیم کرد.
شریف زاده در پایان تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش از مجلس درخواست جذب نیرو در فنی حرفه ای و کار و دانش کرده است که در صورت موافقت مجلس ۱۰ هزار نفر را برای سال تحصیلی جدید استخدام خواهیم کرد.

یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۰
کد خبر : 3819
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »