شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استخدام معلمان حق‌التدریس

danesheroz2 مهر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
استخدام معلمان حق‌التدریس

دانش روز:با تصویب نمایندگان تکلیف استخدام معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مشخص شد

به گزارش دانش روز، با موافقت نمایندگان با استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون استخدامی تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مشخص شد.

موضوع این استفساریه رشته‌های ستاره‌دار ورودی سال ۱۳۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشکده فنی حرفه‌ای دختران دکتر شریعتی تهران است.

گفتنی است دانشجویان رشته‌های ستاره‌دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران و دانشکده فنی حرفه‌ای دکتر شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معالمان حق‌التدریسی و آموزش یاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۹۱.۰۷.۱۹ است.

نظر کمیسیون اجتماعی در خصوص این استفساریه این است که طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش یاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش که در اجرای ماده ۱۴۵ آیین نامه داخلی به عنوان کمیسیون فرعی به این کمیسیون ارجاع شده بود در اجرای ماده ۱۴۸ با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط بررسی شد و در نهایت طرح مذکور در جلسه ۱۳۹۲.۰۶.۳۱ عینا به تصویب رسید.

بر این اساس، این استفساریه در بین نمایندگان به رای گذاشته شد و نمایندگان با ۱۶۰ رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ رای این استفساریه را تصویب کردند.

هم چنین پیش از رای گیری احمد توکلی با اخطار قانون اساسی در خصوص این استفساریه گفت: این استفساریه با ماده ۷۵ قانون اساسی ناسازگار است هم چنین مغایر قانون برنامه پنجم توسعه است از این رو به دو سوم آرای نمایندگان نیاز دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۴
کد خبر : 65030
بازدیدها: 180

پاسخی بگذارید »