دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استثنایی برای بانک صنعت و معدن/ تسهیلات ۳۱ هزار میلیاردی به متقاضیان

danesheroz2 خرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
استثنایی برای بانک صنعت و معدن/ تسهیلات ۳۱ هزار میلیاردی به متقاضیان

دانش روز: بانک صنعت و معدن در راستای حمایت از بخش صنعت و معدن کشور تاکنون ۳۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات به فعالان این بخش پرداخت کرده است

به گزارش گروه اقتصادی دانش روز،  قربان دانیالی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر میزان معوقات این بانک بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد ریال یعنی بالغ بر حدود ۱۰.۵ درصد است.

وی تصریح کرد: پولی که از خزانه برای پرداخت تسهیلات به فعالان بخش صنعت و معدن پرداخت شده به همان صورت به حساب خزانه واریز شده است.

دانیالی ادامه داد: طبق اعلام بانک مرکزی در سال ۹۲ بانک ها حق ندارند تعداد شعب خود را افزایش دهند اما در این رابطه بانک مرکزی استثناء برای بانک صنعت و معدن قائل شده به همین علت ما در حال تعدیل قضیه هستیم که امیدواریم به زودی این موضوع از طریق آگهی سایت به اطلاع عموم خواهد رسید.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در رابطه با طرح های مهم این بانک گفت: ۲ تا ۳ طرح توسعه دارویی و توسعه سیمان غرب آسیا که در تربت جام قرار دارد در دستور کار این بانک است.

دانیالی با بیان اینکه بخشنامه ۱۲ ماده ای در رابطه با حمایت از بخش صنعت و معدن تهیه شده است گفت: بند دوم این بخشنامه شامل دو بخش است که یکی باید از سوی بانک مرکزی پرداخت و دیگری توسط وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت باید پرداخت شود.

وی در رابطه با سهم بانک های دولتی در خصوص تزریق نقدینگی به بخش تولید گفت: در این راستا باید منابع بیشتری در اختیار بانک های دولتی به منظور تزریق نقدینگی بخش تولید در اختیار آنها گذاشته شود زیرا در این صورت بانک های دولتی می توانند در عرصه تولید فعالیت بیشتری داشته باشند.

دانیالی تصریح کرد: میزان واردات براساس آمار موجود حدود ۵۳ میلیارد دلار در مقابل حدود ۴۲ تا ۴۳ میلیارد دلار صادرات است که حاصل تراز آن رقمی بالغ بر ۱۲ درصد است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ادامه با بیان اینکه میزان معوقات این بانک رقمی بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد ریال است که ضریب این معوقات رقمی حدود ۱۰.۵ درصد است اظهار داشت: با توجه به رقم ۳۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان ما باید دنبال صنایعی برویم که ارزآوری مناسبی برای کشور دارد مثل صنایع هایتک، صنایع دستی و صنعت گردشگری که نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد.

وی در پایان افزود: در حال حاضر تعداد شعب این بانک در سراسر کشور بالغ بر ۶۶ شعبه است و اعطای خط اعتباری که در سال گذشته در اختیار ما قرار داده شده ما توانسته ایم منابع مالی مناسبی را در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳
کد خبر : 29074
بازدیدها: 161

پاسخی بگذارید »