دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

استان البرز یکه تاز افزایش آمار دانش آموزی در کشور

danesh مهر ۲۹, ۱۳۹۴ ۰
استان البرز یکه تاز افزایش آمار دانش آموزی در کشور

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز از افزایش ۹۴۳۷ نفری آمار دانش آموزان ابتدایی در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ خبر داد

به گزارش دانش روز، جعفر مقیمی با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تعداد دانش آموزان دوره ابتدایی به ۲۲۷۶۰۷ نفر رسیده است که در مقایسه با سال قبل ۹۴۳۷ نفر به آمار دانش آموزان اضافه شده است و یا به عبارتی ۴/۳۳ افزایش رشد دانش آموز داشته ایم. این بدین معناست که در سال گذشته با توجه به اینکه جز تراکم های بالای کشور بودیم  حداقل باید ۲۰ مدرسه به مدارس ما و اگر هر کلاس را ۳۰ نفر در نظر بگیریم حداقل ۳۰۰ کلاس به کلاس های درس استان اضافه می شد.

وی افزود: ما در استان البرز به یک جهاد بزرگ برای مدرسه سازی نیاز داریم و افزایش آمار دانش آموزان در کشور نظیر ندارد، بیشترین آمار ما در دانش آموزان پایه اول ابتدایی با ۸/۵۴ افزایش در حالی است که موالید استان ۱/۷ افزایش را برای ما نشان داده است. با افزایش جمعیت سعی کردیم تراکم کلاس ها بالا بسته نشود و اگر کلاسی بالای نرم داریم به دلیل کمبود فضای آموزشی است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در خاتمه اظهار داشت: بیش از ۶۵ درصد مدارس ابتدایی ما دو نوبته بوده و  در یک روز ۲ گروه دانش آموز از یک فضا استفاده می کنند و ۲ برنامه اساسی باید از مردم و بخش خصوصی و خیرین درخواست کنم. نخست آنکه اط ظرفیت مدارس غیر دولتی استفاده کنیم و افرادی که می توانند در این عرصه ورود کنند و با افتتاح مراکز غیر دولتی در آموزش نقش داشته باشند و به مسئولین و خیرین اعلام می کنم با توجه به رشد دانش آموزی در مرحله هشدار  هستیم و امیدواریم به ساخت مدارس ابتدایی توجه ویژه ای شود.

 

چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۰
کد خبر : 158669
بازدیدها: 1,191

پاسخی بگذارید »