یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استان البرز میزبان بیش از ۵۴۰۰۰ زائر خواهد بود

28 danesheroz اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
استان البرز میزبان بیش از ۵۴۰۰۰ زائر خواهد بود

دبیر قرارگاه شهید فهمیده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز از میزبانی چهار استان و بیش از ۵۴ هزار زائر در بیست چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در این استان خبر داد

به گزارش دانش روز ، علی اصغر ابراهیمی امروز در دومین نشست ستاد ارتحال امام (ره) که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد اظهار داشت: در بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) باید تنها غم از دست دادن امام(ره)  و بیعت با مقام عظمی ولایت در صدر امور قرار گیرد تا آن گونه که شایسته است بتوانیم دِین خود را به امام(ره) و مقام معظم رهبری ادا کنیم.

وی در ادامه ضمن مقایسه تعداد زائران حرم امام (ره) نسبت به سال گذشته افزود: سال گذشته استان البرز میزبان چهار استان آذربایجان غربی، زنجان، همدان و قزوین بود و تعداد ۵۲ هزار و ۵۵۹ نفر را بعد از اسکان در این استان عازم حرم ساخت.

این مسئول در ادامه بر ضرورت بیمه زائران تأکید کرد و گفت: کلیه زائران باید از سوی استان‌ها در شعاع هفت کیلومتری حرم به بعد بیمه شوند.

وی افزود: استان البرز به جهت نزدیکترین استان به حرم در صحن آقا مصطفی اسکان می‌یابند.

*پارکینگ شماره سه محل اسکان زائران البرزی

دبیر قرارگاه شهید فهمیده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز درباره مکان استقرار زائران نیز گفت: با هماهنگی کاروان‌ها، زائران در پارکینگ شماره سه و ضلع شمال شرقی حرم اسکان می‌گزینند.

دبیر ستاد بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام در استان البرز نیز در ادامه این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: تدارک برنامه‌های فرهنگی به منظور تببین دیدگاه‌ها و اندیشه‌های حضرت امام (ره) مهم‌ترین محور برنامه‌های این ستاد خواهد بود.

محمدرضا البرزی خاطرنشان کرد: تقارن بزرگداشت ستاد ارتحال حضرت امام راحل (ره) و انتخابات پیش رو مقطع حساسی را فرا رویمان قرار داده و باید با تمام قوا به عنوان خادمان نظام خدمت رسانی داشته باشیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های این ستاد افزود: هماهنگی‌های لازم با سازمان اتوبوسرانی به عمل آمده و از کلیه زائران برای حضور در مراسم سالگرد بنیانگذار انقلاب ثبت نام به عمل خواهد آمد ضمن آن که فرآیند اسکان زائران  نیز به مدت یک شب در استان دیده شده است.

*مراکز درمانی آماده میزبانی ۶۰ هزار زائر در استان

دبیر ستاد بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام در استان البرز از آمادگی مراکز درمانی جهت ارائه خدمات به زائران نیز خبر داد و افزود: مراکز درمانی استان در حالت آماده باش کامل بوده و آمادگی ارائه خدمات به ۶۰ هزار زائر را خواهد داشت.

*ضرورت مدیریت ترافیک در ایام ۱۴ خرداد

وی در بخش دیگری از سخنان خود فرا رسیدن ۱۴ خرداد ماه و تعطیلات چند روزه را موجب اوج گیری دوباره ترافیک در استان دانست و بیان کرد: در این راستا و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده زمینه سهولت در تردد خودروها در استان فراهم خواهد بود.

استقرار ایستگاه‌های صلواتی، الزام به تردد وسایل حمل و نقل زائران در مسیرهای معین شده از سوی راهور، در اختیار قرار دادن نقشه راهنمای کاروان‌ها، بیمه زائران، مستند سازی فعالیت دستگاه‌ها در استان و شهرستان‌های پیرامونی به جهت ارزیابی کمیته مستندسازی، ضرورت حرکت گروهی کاروان‌ها، تدبیر جهت حفظ سلامت زائران، استفاده از وسایل حمل و نقل بدون نقص و.. از جمله موارد طرح شده در دومین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد بیست و چهارمین سالگرد ملکوتی رهبر انقلاب در استان بود.

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۴
کد خبر : 18677
بازدیدها: 181

پاسخی بگذارید »