پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز:

استان البرز رتبه دوم تولید قارچ را در کشور دارد

danesheroz اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
استان البرز رتبه دوم تولید قارچ را در کشور دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: براساس آمار موجود، استان البرز رتبه دوم تولید قارچ را در کشور به خود اختصاص داده است

مسعود کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: استان البرز با تولید ۱۸ هزار تن قارچ خوراکی می‌تواند ۲۵ درصد قارچ خوراکی کشور را تأمین کند.

وی با اعلام اینکه این میزان قارچ در سطح ۹۱ هکتار زمین کشت می‌شود، ‌افزود: توجه به این محصول می‌تواند میزان تولیدات را در استان ارتقا دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در ادامه از اختصاص رتبه اول استان درباره تولید محصول هلو و شلیل خبر داد و گفت: استان البرز با تولید سالانه ۱۸۷ هزار و ۹۷۴ تن انواع هلو و شلیل در خصوص تولید این محصولات نیز رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

تولید سالانه ۶۵ میلیون گل شاخه بریده در استان البرز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز همچنین از تولید سالانه ۶۵ میلیون گل شاخه بریده در البرز خبر داد و گفت: استان البرز با داشتن گلخانه‌های مدرن و شرایط آب و هوایی مناسب توانسته انواع گل‌های شاخه بریده از جمله انواع گل رز، لیلیوم، گلایل و عروس را پرورش دهد.

کریمی با اشاره به اینکه از این میزان گل تولیدی شاخه بریده، ۲۵ میلیون آن انواع گل لاله است، گفت: در بین گل‌های در حال کاشت در منطقه، گل لاله از جایگاه خاصی برخوردار است که ۵۶ درصد کل گل لاله تولیدی در کشور را با کسب مقام اول به خود اختصاص داده است.

چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۸
کد خبر : 13856
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »