دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استان البرز جایگاه ۱۲ کشوری را به لحاظ رتبه بندی جمعیت کسب کرد

danesheroz2 تیر ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
استان البرز جایگاه ۱۲ کشوری را به لحاظ رتبه بندی جمعیت کسب کرد

دانش روز:مدیر کل آمار و اطلاعات و GTS استانداری البرز گفت: نرخ رشد سالانه جمعیت استان البرز از رقم کشوری بالاتر است و به لحاظ رتبه بندی جمعیت در جایگاه دوازدهم کشور قرار دارد

به گزارش دانش روز،  یحیی رمضانی با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار از جمعیت کل کشور، ۳.۲ در صد استان البرز ساکن هستند.
وی افزود: این آمار استان البرز را به لحاظ رتبه بندی جمعیتی در جایگاه دوازدهم کشور قرار داده است.
رمضانی بیان کرد: ۴.۰۷ درصد جمعیت شهری و ۱.۰۶ درصد جمعیت روستایی کشور متعلق به استان البرز است و جایگاه این استان از نظر ترکیب جمعیتی ساکن در نقط شهری کشور در رتبه هفتم قرار دارد.
بیش از ۹۰ درصد مردم استان البرز شهر نشین هستند.
رمضانی ۰.۳ درصد مساحت کل کشور را متعلق به استان البرز دانست و گفت: البرز از نظر مساحتی در رتبه سی و یکم کشور قرار دارد و ۹۰.۵ درصد جمعیت استان شهر نشین و مابقی روستایی هستند.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد این جمعیت را مردان و ۴۹ درصد را زنان تشکیل می دهند.
مدیر کل آمار و اطلاعات و   GTSاستانداری البرز با مقایسه نرخ رشد سالانه جمعیت دراستان البرز با متوسط کشوری آن عنوان کرد: استان البرز سالانه ۳.۰۴ درصد رشد جمعیت دارد در حالیکه متوسط نرخ رشد سالانه جمعیت در کل کشور ۱.۲۹ درصد است.
وی در ادامه از تراکم بالای جمعیت در استان البرز نسبت به کل کشور خبر داد و گفت: تراکم نسبی جمعیت در کل کشور ۴۶ نفر است که این رقم در استان البرز به ۴۷۱ نفر می رسد.
رمضانی در پایان خاطر نشان کرد: ۲۱.۱ درصد جمعیت استان صفر تا ۱۴ ساله و ۷۳.۹ درصد ۱۵ تا ۶۲ ساله هستند و این درحالی است که  ترکیب جمعیتی استان البرز را میانسالان تشکیل می دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
کد خبر : 36556
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »