جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر پیشنهادی ورزش کیست؟

استاندار در حادثه سال ۸۳ مشغول تحصیل در خارج بود!!

danesheroz1 مرداد ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
استاندار در حادثه سال ۸۳ مشغول تحصیل در خارج بود!!

دانش روز: سلطانی فر کسی است که به تحریک استانداران سراسر کشور پرداخت تا انتخابات مجلس هفتم را برگزار نکنند و در حالی که چند روز به انتخابات نمانده بود دست از کار کشیدند

به گزارش دانش روز، کسانی که مختصر آشنایی با مدیران استان گیلان داشته باشند، قطعا نام “حسن کربلایی” را می شناسند. او سوابق متعددی در این استان داشته است؛ که آخرین آنها سمت “مدیر کل دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات گیلان” بوده است. وی در دوره استانداری سلطانی فر (وزیر پیشنهادی ورزش) مسئولیت رادیو گیلان را نیز بر عهده داشته است. خدمات وی در بحران برف مشهور گیلان در سال ۸۳ و پیشی گرفتن خدمات رادیو بر خدمات دولتی در زمان سلطانی فر (استاندار وقت) یادآور چالشی قدیمی بین این دو است.

آنچه پیش روی شما است ؛ دست نوشته کربلایی درباره فردی است که دیروز در استان با او درگیر بوده است و امروز برای یک وزارت خانه پیشنهاد شده است. این متن را به جهت اهمیت آن به ویژه برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتشر می نماییم؛ هرچند حق پاسخگویی نیز برای سلطانی فر طبیعتا محفوظ خواهد بود.

* مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی دولت آقای روحانی برای ورزش وجوانان کیست؟

 او یکی از تندرو ترین استانداران دولت های هاشمی و خاتمی بود و حداقل در گیلان شاهد برخی رفتارهای خلاف قانون و تند روی ایشان بودیم که خلاصه ای تقدیم میشود.

۱- سلطانی فر کسی است که به تحریک استانداران سراسر کشور پرداخت تا به دلیل اعتراض به رد صلاحیت چند نفر از نمایندگان مجلس ششم و کاندیداهای مجلس هفتم و همچنین مقابله با شورای نگهبان اعلام کنند آماده برگزاری انتخابات مجلس هفتم نیستند و در استان هم معاون سیاسی وی (سید احمد حسینی) با تحریک فرمانداران، همین راه را ادامه داد و کلیه فعالیت های خود را تعطیل نموده و در حالی که چند روز به انتخابات نمانده بود دست از کار کشیدند. درهمین ایام بود که مقام معظم رهبری رسماً موضع گرفتند و فرمودند انتخابات مجلس هفتم بایستی دقیقاً به موقع و در وقت قانونی خود انجام شود.

۲- سلطانی فر به صورت جدی در مقابل شورای نگهبان ایستاده و طی بخشنامه ای به تمام فرمانداران و موسسات دولتی نوشت که حق هیچ نوع همکاری با دفاتر نظارت شورای نگهبان را نداشته و فرمانداران و مدیران ایشان نیز رعایت نموده و در هیچ برنامه ای حضور نمی یافتند.این در حالی بود که این دفاتر کاملاً قانونی بوده و هست و به دولت ربطی نداشت. مواضع آقای سلطانی فر تا پایان استانداری اش تغییر نکرد و همواره مشکل آفرین بود.

۳- سلطانی فر به فرمانده نیروی انتظامی گیلان (زارعی) دستور داد تا با شدت در مقابل یک راهپیمایی عادی ومعمولی نیروهای ارزشی ایستاده و حداقل پانصد نفر از نیرو های ضد شورش خود را آماده مقابله با بچه های حزب اللهی کردند.دلیل اعتراض نیرو های ارزشی هم گله از یک نشریه مربوط به جریان اصلاحات بودکه در آن به امام خمینی رحمه الله علیه اهانت شده بود. هوشمندی نیروهای ارزشی دراین رویاروئی جدی موجب فریب نیرو های انتظامی شد و در نهایت از میدان فرهنگ تا میدان شهدای ذهاب این راهپیمایی انجام شد و در آن میدان نیز تجمع و سخنرانی صورت پذیرفت.عزم استاندار ومعاون سیاسی اش و فرمانده نیروی انتظامی که بعدها در تهران دستگیر و عزل شد. در برخورد با دوستان انقلاب جدی بود.

۴- سلطانی فر دارای یک معاون سیاسی بود به نام سید احمد حسینی . وسلطانی فر با کمک معاونش افرادی  بعضاً نا لایق رابه مدیریت دستگاه های دولتی و فرمانداریها گماشت که تعدادی از آن مدیران یا در سازمان بازرسی دارای پرونده فساد مالی شدند ویا در فتنه ی ۸۸ در مقابل نظام ایستادند و از هواداران میر حسین موسوی شدند و البته بعضی نیز که از سلامت لازم برخوردار بودند سکوت را مناسب تر دیدند واین دوران سخت ترین شرائط برای مجموع نیرو های ارزشی بود .حسینی معاون سلطانی فر در جریان فتنه ۸۸ جزء سردمداران در گیریهای  خیابانی در رشت ( مقابل دانشگاه و خیابان شهید مطهری بود)وبا رادیو بیگانه هم مصاحبه هایی داشت. نشریات دوران سلطانی فر سخت ترین ،غیر منصفانه ترین و شدید ترین اهانت ها را نسبت به ارزش های دینی و انقلابی داشتند .

۵- سلطانی فر در حادثه برف  ۸۳ استاندار  گیلان بود، به قدری به مردم گیلان خسارت وارد شد که سلطانی فر منفور ترین رجل سیاسی و اجرایی این استان شد. مردم گیلان و صنایع هنوز هم گرفتار خسارت ها هستند.او در حالی که استاندار بود در خارج کشور تحصیل می کرد و برف شدید و عدم تشکیل کمیته بحران موجب قطع آب و برق و بسته شدن راهها شد. او در یک مصاحبه با شبکه یک اعلام کرد مشکلی در گیلان نیست در حالی که مردم با گرفتاری ها و مشکلات  دست و پنجه نرم میکردند.در آن زمان رادیوی گیلان توسط اینجانب  اداره می شد و به رفع و رجوع مشکلات مردم می پرداخت. که اولین جلسه تأمین در استانداری این بود که کربلایی مدیر رادیو گیلان باید از استان برود در حالی که همه مردم می دانستند که رادیو در حالی که برق نبود یا رو همدم مردم نا امید از همه جا بود.

بنابراین سلطانی فر نه قانون مدار، نه مدیر و نه معتدل است و نه به درد وزارتخانه ورزش و جوانان میخورد.

منبع:دانا

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۲
کد خبر : 48753
بازدیدها: 321

پاسخی بگذارید »