سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار البرز: آموزش و پرورش به حمایت بیشتر نیاز دارد

danesheroz1 بهمن ۱, ۱۳۹۲ ۰
استاندار البرز: آموزش و پرورش به حمایت بیشتر نیاز دارد

دانش روز: استاندار البرز با اشاره به نقش کلیدی آموزش و پرورش در تربیت آینده سازان، گفت: این نهاد آموزشی به حمایت بیشتر مسئولان و دستگاههای اجرایی نیاز دارد

به گزارش دانش روز، سیدطاهر طاهری در نشست شورای آموزش و پرورش استان البرز بیان کرد: امروز بخش آموزش در کشور والبرز با مشکلات و چالش هایی مواجه است که همه باید به این بخش کمک کنند.

وی تامین فضای آموزشی را گام موثری برای ارتقای کمی و کیفی رآموزش ها برشمرد و

گفت: همه باید برای رفع نیازهای آموزش و پرورش یاریگر باشیم.

طاهری از اعضای شورای آموزش و پرورش خواست برای پیگری مشکلات از ظرفیت های موجود در حوزه معاونت برنامه ریزی استانداری البرز بهره بگیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در این نشست گفت: این نهاد آموزشی تلاش دارد با استفاده از ظرفیت قانون شوراهای آموزش و پرورش مسائل و مشکلات را شناسایی و راهکارهای مناسب را پس از بررسی به کار گیرد.

خسرو ساکی ادامه داد: از ابتدای تاسیس اداره کل آموزش و پرورش استان البرز تاکنون ۱۹ جلسه شورای آموزش و پرورش با ۹۸ مصوبه برگزار شده که ۷۲ مصوبه اجرایی و مابقی به دلیل مشکلات به مرحله اجرا نرسیده اند.

وی گفت: مصوبه های شورای آموزش و پرورش استان در حوزه های آموزشی با ۱۵ مصوبه، حوزه پرورشی با ۲۱ مصوبه، حوزه عمرانی با ۱۹ مصوبه و حوزه رفاهی خدماتی با ۹ مصوبه است .


پیگیری برای بازگشت عوارض پنج درصد شهرداری ها به شهرستانها با توجه به واریز به موقع آن از سوی شهرداری ها، اختصاص اعتبارات برای تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام، توجه ویژه به کمبود مدارس در برخی از شهرستان ها و تامین فضاهای آموزشی در پروژه های مسکن مهر، پرداختن به مساله هویت جوانان و برنامه ریزی برای برخورد صحیح با این مهم و …. از جمله مسائلی بود که در این جلسه به اختصار از سوی اعضا به آنها اشاره شد.

تجهیز هنرستان ها و فضاهای مدارس فنی و حرفه ای و کار و دانش، هدایت دانش آموزان به سمت مهارت آموزی و کاهش مشکلات در بخش نظری نکات مورد تاکید دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان کرج و سرپرست آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در این جلسه بود.

کاظم سالک فرامرزی گفت: با توجه به سیاست های تبیین شده و اهمیت مهارت آموزی از سوی دانش آموزان جایگاه و حساسیت تجهیز هنرستان ها و توسعه فضاهای این مدارس بیش از پیش نمود پیدا می کند.

وی ادامه داد: برای برون رفت از برخی مشکلات موجود در بخش نظری باید به هنرستان ها توجه ویژه شود و متاسفانه درعرصه عمل آنطور که باید به نتیجه نرسیده ایم.

منبع: ایرنا

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۰
کد خبر : 89002
بازدیدها: 399

پاسخی بگذارید »