پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اسامی پایه‌های تحصیلی اعلام شد

28 danesheroz خرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰

بر اساس مصوبه هشتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، عناوین دوره‌ها و پایه‌های تحصیلی نظام آموزشی جدید به تصویب رسید

به گزارش دانش روز ، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص مصوبه هشتصد و هشتاد و یکمین جلسه این شورا که به ریاست حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: دوره دوازده ساله تحصیلی به دو دوره سه ساله ابتدایی و دو دوره سه ساله متوسطه تقسیم می‌شود.

وی افزود: دوره اول ابتدایی شامل پایه‌های اول، دوم و سوم و دوره دوم شامل پایه‌های چهارم ، پنجم و ششم است؛ همچنین دوره اول متوسطه شامل پایه‌های هفتم، هشتم و نهم و دوره دوم شامل پایه‌های دهم ، یازدهم و دوازدهم است.

نوید ادهم در توضیح عناوین دوره‌های نظام آموزشی جدید متذکر شد: دوره اول و دوم ابتدایی که پایه‌های اول تا ششم این دوره را در بر می‌گیرد، با عنوان دبستان و دوره متوسطه با در برگیری سه پایه اول با عنوان دبیرستان  دوره اول و سه پایه دوم با عنوان دبیرستان دوره دوم یا هنرستان فنی وحرفه‌ای یا هنرستان کاردانش نامگذاری خواهد شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: بر اساس این مصوبه، تمامی مکاتبات، مذاکرات، اسناد، مهر و تابلوی مدارس بر اساس عناوین جدید باید اصلاح شود.

 

منبع : فازس

سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۷
کد خبر : 21781
بازدیدها: 146

پاسخی بگذارید »