جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تا پایان شهریور :

اسامی برگزیدگان بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی

danesheroz1 شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ ۱
اسامی برگزیدگان بخش دانش آموزی پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی

دانش روز: آقای حسن ساعی دهقان، معاون دانش پژوهان جوان و دبیر پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی اعلام کرد: منتخبین داوری نهایی بخش پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی تا پایان شهریورماه در سایت جشنواره اعلام می شود

به گزارش دانش روز، حسن ساعی دهقان، معاون دانش پژوهان جوان و دبیر پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی اعلام کرد:منتخبین داوری نهایی بخش پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی تا پایان شهریورماه در سایت جشنواره اعلام می شود.

 وی افزود: حدود ۲۰،۸۰۰ طرح در سراسر کشور در بخش دانش آموزی جشنواره شرکت کردند که پس از داوری منطقه ای و استانی، تعداد ۱،۰۹۱ طرح، به عنوان طرح های برگزیده استانی به مرحله کشوری جشنواره راه پیدا کردند و پرونده ها و مدارک و مستندات علمی آنها در ۱۵ و ۱۶ تیرماه توسط دبیران استانی جشنواره تحویل ستاد شد.

 دبیر جشنواره اظهار داشتند: پس از بررسی اولیه، تعداد ۲۵۹ طرح به مرحله دفاع دانش آموزی راه پیدا کردند. همچنین تعداد ۲۶۲ طرح با توجه به ابهامات و برای دریافت اطلاعات بیشتر نیاز به دفاع داور داشتند و تعداد ۷۵۰ طرح مورد پذیرش قرار نگرفتند. که پس از دفاع حضوری داوران استانی از طرح های دفاع داور استانی و بعضی از طرح های عدم پذیرش که مورد درخواست تجدیدنظر استان ها بودند، تعداد ۱۱۸ طرح دیگر با توجه به توضیحات داوران استانی به دفاع دانش آموزی راه یافتند و در مجموع تعداد ۳۷۷ طرح به دفاع حضوری دانش آموزان رسیدند.

 معاون دانش پژوهان جوان افزود: دفاع حضوری طراحان از تاریخ سوم تا ششم شهریور ماه با حضور داوران تخصصی کشوری شانزده گروه داوری در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار گردید.

 وی بیان داشت: با توجه به اهمیت جشنواره جوان خوارزمی در رشد و توسعه خلاقیت و نوآوری، آقای دکتر فانی، سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش به همراه هیأت همراه، از اجرای داوری و طرح های ارائه شده بازدید کرده و بر نقش و اهمیت جشنواره جوان خوارزمی و پژوهش سراهای دانش آموزی و ارتباط این دو در مسیر پرورش و رشد استعدادها و خلاقیت ها تأکید نمودند.

 دهقان در خصوص ادامه فرایند جشنواره بیان داشتند: پس از دفاع حضوری طراحان و بررسی ها و آزمایش های لازم، تعدادی از طرح ها که قابلیت کسب رتبه اول تا سوم کشوری را دارا باشند، تا پایان شهریور ماه برای معرفی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و داوری نهایی اعلام می شوند. در مرحله نهایی، تعدادی از طرح ها پس از داوری مشترک داوران وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان برگزیدگان نهایی جشنواره جوان خوارزمی اعلام می گردند.

 همجنین تعدادی از طرح ها که در وزارت علوم حائز رتبه نشده و یا شرایط و امتاز لازم را برای معرفی به مرحله نهایی نداشتند ولی دارای ویژگی ها و برجستگی های خاصی باشند، توسط وزارت آموزش و پرورش مورد تقدیر قرار می گیرند.

 ایشان در ادامه افزودند: این برگزیدگان طی مراسمی با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و شخصیت های علمی و فرهنگی در هفته پژوهش در آذرماه مورد تجلیل قرار می گیرند.

 دبیر جشنواره جوان خوارزمی در خصوص تسهیلات برگزیدگان نهایی اظهار داشت: برگزیدگان نهایی جشنواره جوان خوارزمی دارای مزایا و تسهیلات زیر می باشند:

 ۱-دریافت تندیس، لوح تقدیر و هدایا از مقامات عالی رتبه کشوری؛

 ۲-استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان (کمک هزینه تحصیلی، پروژه خدمت نظام وظیفه عمومی، سفر حج، سفرهای علمی داخلی و خارجی و …)؛

 لازم به ذکر است در طرح های گروهی، در حال حاضر، فقط دو نفر اول که سهم بیشتری در اجرای طرح دارند (حداقل ۳۰ درصد سهم در طرح)، می توانند از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده نمایند و استفاده از تسهیلات بنیاد، برای بیش از دو نفر در یک طرح برگزیده امکان پذیر نمی باشد.

 ۳-استفاده از تسهیلات ورود به مراکز آموزش عالی در رشته مرتبط با طرح ، به شرح زیر:

 الف –  ورود به دانشگاه با شرکت در آزمون سراسری و کسب حد نصاب تعیین شده  از نمره گزینش آزاد در رشته مورد تقاضا، براساس نمره آخرین نفر پذیرفته شده در رشته /محل مربوط، با داشتن حداقل ۳۰ درصد سهم در طرح؛

 ب- ورود بدون کنکور به دانشگاه و یا مؤسسات و مراکز آموزش عالی ، با انتخاب رشته برگزیدگان و جایابی سازمان سنجش آموزش کشور، با داشتن حداقل ۳۵ درصد سهم در طرح.

 وی گفت: در رشته هایی که زیر نظر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است ، در حال حاضر استفاده از تسهیلات دانشگاه ، فقط از طریق بند «الف » امکان پذیر است .

آقای ساعی دهقان در باره چگونگی برگزیدگان سال های قبل از مزایای دانشگاه بیان داشت: این افراد با داشتن شرایط فوق باید از بیستم تا سی ام شهریورماه سال جاری به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و فرم انتخاب رشته را تکمیل و به همراه سایر اطلاعات و مدارک درخواستی به صورت اینترنتی به سازمان سنجش ارسال نمایند.

 

 

 

منبع:پانا

چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۵
کد خبر : 57223
بازدیدها: 1,883

یک دیدگاه »

  1. .............. مهر ۳, ۱۳۹۲ در ۱۰:۳۸ ب٫ظ - Reply

    شهریور که تموم شد پس نتایج چی شد!؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!مردم از استرس

پاسخی بگذارید »