پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

باز خوانی در مجمع رسانه ای:

اساسنامه جدید خانه مطبوعات البرز

danesheroz1 شهریور ۲, ۱۳۹۲ ۰
اساسنامه جدید خانه مطبوعات البرز

دانش روز: سرپرست معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از برگزاری مجمع خانه مطبوعات با محوریت مرور عملکرد خانه، طی دو سال اخیر و مقدمات اجرایی شدن اساسنامه جدید خبر داد

به گزارش دانش روز، حسین زودبین در تشریح روند برگزاری مجمع خانه مطبوعات گفت: مجمع خانه مطبوعات استان البرز فردا یکشنبه ساعت ۱۴ در محل سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور یک نماینده از اداره کل ارشاد ( حسین زودبین) و نماینده ای از استانداری البرز ( ابراهیم کردلو) برگزار خواهد شد.

ارائه گزارش عملکرد خانه مطبوعات و تصویب اساسنامه جدید محور اصلی مجمع است

وی با بیان اینکه کارت عضویت خانه مطبوعات برای حضور در این مجمع ضروری است، به جزئیات برنامه مجمع اشاره کرد و  افزود: در این گردهمایی رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات گزارش عملکردی از روند فعالیت های خود طی این مدت ارائه خواهد داد و با تصویب اساسنامه جدید کمتر از یک ماه مجمع دوم و انتخابات هیئت مدیره انجام خواهد شد.

اساسنامه جدید زمینه برخورداری خانه مطبوعات البرز از حمایت های وزارت ارشاد

زودبین گفت: اساسنامه خانه مطبوعات مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدت ها پیش به استانها ابلاغ شده است و به منظور برخورداری خانه مطبوعات استان البرز از حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورت  اجرای اساسنامه جدید احساس می شد.

افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و داشتن تخصیلات تکمیلی شاخصه ارتقاء فعالیت های خانه

وی با بیان اینکه در اساسنامه جدید خانه مطبوعات خلاء های اساسنامه قدیم رفع شده است؛ افزود: سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت از نشریات و روزنامه های محلی است و در این اساسنامه نیز به آن نگاه ویژه ای شده است.

زودبین یادآور شد: علاوه بر آن افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات نیز در این اساسنامه وجود دارد که ۷ نماینده از نشریات محلی و ۲ نماینده نیز از نشریات سراسری به عنوان اعضا انتخاب خواهند شد.

این مسئول توجه به سطح علمی و تخصصی اعضای خانه مطبوعات را نیز دیگر ویژگی های اساسنامه جدید برشمرد و افزود: در راستای ارتقاء سطح کیفی و تخصصی شدن این تشکل صنفی داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی به عنوان یکی از اصول اساسنامه دیده شده است .

سرای روزنامه نگاران و خانه مطبوعات مکمل یکدیگر هستند

سرپرست معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در ادامه تداوم روند فعالیت های خانه مطبوعات با سرای روزنامه نگاران را تکمیل کننده یکدیگر دانست و بیان کرد: سرای روزنامه نگاران استان یک مرکز تخصصی و با رویکرد آموزشی- پژوهشی است و خانه مطبوعات نیز با پیگیری نیازهای صنفی اصحاب رسانه حرکت می کند؛ از این رو فعالیت این دو مرکز مکمل یکدیگر است و در راستای غنی سازی فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای نقش بسزایی خواهد داشت.

زودبین خواستار حضور فعال اصحاب رسانه در مجمع خانه مطبوعات به عنوان تشکلی صنفی شد و افزود: این تشکل می تواند بخشی از مطالبات جامعه رسانه ای استان را تحت پوشش قرار دهد از این رو عزیزان رسانه ای با دقت و انتخاب صحیح افرادی دلسوز و پرتلاش را به عنوان اعضای این مجمع برگزینند.

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۳
کد خبر : 53889
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »