شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی: ویژه اول مهر: خاطره اولین روز مدرسه شهردار کرج:

از یک هفته قبل از رفتن به مدرسه با روپوش و کیفم ژست می گرفتم

danesheroz1 مهر ۱, ۱۳۹۳ ۰
از یک هفته قبل از رفتن به مدرسه با روپوش و کیفم ژست می گرفتم

دانش روز: به مناسبت روز اول مهر به سراغ شهردار کرج رفتیم و از او در مورد اولین خاطره وی از مدرسه سوال کردیم.

بهگزارش دانش روز، ترکاشوند با روی خوش پاسخ ما را اینگونه داد، متن زیر گفتگوی انجام شده با شهردار کرج است.

علی ترکاشوند شهردار کلانشهر کرج در آستانه بازگشایی مدارس در یادآوری خاطرات جالب اولین روز مدرسه اش در گفتگو با دانش روز گفت: سال ۱۳۵۳ در مدرسه حدید کنونی و سابق محمد صادق فاتح یزدی در جهانشهر کرج، پشت باشگاه میلاد و در محله جواد آباد به کلاس اول دبستان رفتم.

البته من نیمه دوم و متولد آذر ماه بودم، همسن و سال های من سال قبل مدرسه رفته بودند و من نیز چون نمی توانستم مدرسه بروم پا به پای آنها تکلیف می نوشتم. مادرم برای من سرمشق می داد و من در خاطرم هست که هفته ای یک دفتر از سرمشق های ب – ب و …. پر می کردم. مادرم برای اینکه از نظر روانی دچار مشکل و ناراحتی نشوم همگام با دوستانم به من تکالیف را می آموخت.

یادم میاید زمانی که قرار بود کلاس اول ابتدایی بروم از یک هفته قبل روپوش مخصوص مدرسه ام را هر روز می پوشیدم و کیفم را به دوش می انداختم و ژست می گرفتم و تمرین می کردم که چطور به مدرسه بروم.

شیرین ترین خاطره ام مربوط به اردوهای پیش آهنگی یا  است که معمولا یک یا دوبار برگزار می شد و ما معمولا از ۲۰ روز قبل با ذوق تمام خواب نداشتیم که به اردو برویم.

شایان ذکر است علی ترکاشوند دانشجوی سال آخر دکترای شهرسازی و برنامه ریزی شهری در دانشگاه آزاد واحد امارات است و مدرک کارشناسی ارشدش را از دانشگاه واحد مرکزی تهران در رشته راه و ساختمان اخذ کرده است.

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۲:۲۳
کد خبر : 130264
بازدیدها: 1,994

پاسخی بگذارید »