جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خاطرات دانش آموزی عضو کمیسیون آموزش مجلس:

از «کتک خوردن با شیلنگ در مدارس قبل از انقلاب» تا «اخراج دختران محجبه از مدرسه»

danesheroz1 بهمن ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
از «کتک خوردن با شیلنگ در مدارس قبل از انقلاب» تا «اخراج دختران محجبه از مدرسه»

دانش روز: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: راهنمای آموزشی پس از ورود به مدرسه در آن هوای سرد تمام دانش‌آموزان را به صف کرد و بدون هیچ دلیلی همه را با شیلنگ کتک زد به طوری که از شدت سرما این شیلنگ تکه تکه ‌شد

به گزارش دانش روز، ابوالقاسم خسروی‌سهل‌‌ آبادی نماینده مردم زاوه و تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش مجلس در خصوص خاطرات دانش‌‌آموزی در دوران قبل از انقلاب اظهار داشت: انقلاب در شهرستان تربت حیدریه ۴۳ روز قبل از ۲۲بهمن یعنی ۹ دی ماه ۱۳۵۷ به پیروزی رسید؛ در واقع در این روز مردم این شهرستان با تقدیم ۱۰ شهید مجسمه شاه را به پایین کشیدند.

وی افزود: در این روز مردم توانستند کل امور شهرستان از جمله شهربانی،  ژاندارمری را در اختیار گرفته و تمام عوامل طاغوت را از شهر خارج کنند و در واقع افتخار طلایه داری پیروزی انقلاب اسلامی در این شهرستان اتفاق افتاده است.

نماینده مردم زاوه و تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در دوران قبل از انقلاب بنده دانش‌آموز مقطع سوم راهنمایی بودم و یکی از خاطرات بنده از آن زمان، انشاهای دانش‌آموزان بود که با حال و هوای انقلاب سازگار بود.

وی ادامه داد: در کلاس درس و مدرسه برخی دانش‌آموزان موافق و طرفدار حکومت طاغوت و تعداد زیادی هم طرفدار پیدایش انقلاب اسلامی و تفکرات امام (ره) بودند به طوری که برخوردهای لفظی و فیزیکی نیز بین آنها صورت می‌گرفت.

خسروی‌سهل‌آبادی گفت: بسیاری از دانش‌‌آموزان عامل توزیع اطلاعیه‌های امام (ره ) به صورت خانه به خانه بودند و این اطلاعیه‌ها را به دست مردم می‌رساندند.

وی اضافه کرد: در برخی اوقات نیز ما با دانش‌آموزانی که مخالف انقلاب اسلامی و تفکرات امام(ره) بودند صحبت می‌کردیم و از نحوه اداره کشور و اینکه مردم باید بر سرنوشت خود حاکمیت داشته باشند، مطالبی را مطرح می‌کردیم.

*عکس مزار شهید دوران دفاع مقدس همان عکس نمایشنامه شهید روی سِن است

عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان داشت: یکی دیگر از خاطرات به یادماندنی در دوران دانش‌آموزی طراحی یک نمایشنامه‌ای بود که در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در مدارس و روستاهای مختلف اجرا می‌کردیم.

وی افزود: دراین نمایشنامه که ۸ نفر ایفای نقش می‌کردند بر این اساس بود که عده‌ای از منافقین قصد داشتند تعدادی از بچه‌های انقلابی را به شهادت برساندند که بنده در این نمایشنامه نقش مادر شهید را اجرا می‌کردم.

خسروی‌سهل‌آبادی تصریح کرد: آن موضوعی که باعث به خاطر ماندن این خاطره و نمایشنامه در ذهن بنده شد شهادت دانش‌آموزی بود که دراین نمایشنامه نقش فرد شهید را بازی می‌کرد.

وی افزود: در دوران جنگ تحمیلی، از ما ۸ نفری که در اولین اعزامی به جبهه در مناطق جنگی حضور پیدا کردیم شهید محمدزاده در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید.

نماینده مردم زاوه و تربت حیدریه خاطر نشان کرد: به عبارتی نقش این شهید نوعی آگاهی و انتخاب در آن بود و اکنون عکسی که بر مزار این شهید نقش بسته است همان عکسی است که در این نمایشنامه و روی سِن در واقع به صورت نمایش توسط منافقین به شهادت می‌رسد.

*مدیر مدرسه ۱۰ دانش‌آموز دختر مدرسه را به دلیل محجبه بودن اخراج کرد

خسروی‌سهل‌آبادی با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب شهرستان زاوه با داشتن ۸ روستا و ۷۵ هزار جمعیت یک مدرسه راهنمایی بیشتر نداشت،‌ گفت: در آن دوران ۱۰ دختر از جمع این روستاها به صورت مختلط با پسرها در این مدرسه مشغول تحصیل بودند که پس از مدتی مدیر مدرسه این تعداد دانش‌آموز دختر را به دلیل محجبه بودن از مدرسه اخراج کرد.

وی ادامه داد: در واقع این ۱۰ دانش‌آموز دختر از تمام این روستاها دانش‌آموزان نمونه‌ای بودند که به دلیل رفتار خشونت‌آمیز این مدیر مدرسه مجبور به ترک تحصیل شدند.

*راهنمای آموزشی دانش‌آموزان را به صف کرده و با شیلنگ کتک می‌زد

نماینده مردم زاوه و تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر رفتارهای مسئولان مدرسه در دوران قبل از انقلاب در مدارس نسبت به دانش‌آموزان اظهار داشت: به یاد دارم در روزهای قبل از انقلاب یک روزی که وارد مدرسه شدم همه دانش‌آموزان مضطرب و گریه می‌کردند و بنده نیز بدون دلیل مانند آنها شروع به گریه کردم.

وی افزود: بعد از مدتی فهمیدم که راهنمای آموزشی قرار است به مدرسه بیاید و تمام دانش‌آموزان از ترس این فرد راهنما گریه می‌کنند و هوا نیز بسیار سرد بود.

خسروی‌سهل‌آبادی عنوان کرد: راهنمای آموزشی پس از ورود به مدرسه در آن هوای سرد تمام دانش‌آموزان را به صف کرد و بدون هیچ دلیلی همه را با شیلنگ کتک زد به طوری که از شدت سرما این شیلنگ تکه تکه ‌شد و این رفتارهای خاص در آن زمان صورت می‌گرفت.

منبع: فارس

دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۶
کد خبر : 91318
بازدیدها: 375

پاسخی بگذارید »