شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از چشم پشه های مزاحم نامرئی شوید!

danesheroz1 مرداد ۵, ۱۳۹۲ ۰
از چشم پشه های مزاحم نامرئی شوید!

دانش روز: پژوهشگران نخستین چسب سبک وزن جهان را ساخته اند که می تواند انسان را از چشم پشه های مزاحم نامرئی کند

به گزارش دانش روز، این شیوه می تواند به مبارزه با مالاریا و دیگر بیماری هایی منجر شود که توسط پشه ها به انسان منتقل می شوند.

این چسب های ارزان قیمت رنگی آن قدر کوچک هستند که توجهی را به سوی خود جلب نمی کنند. وقتی این چسب به پوست زده می شود کاربر تا ۲۴ ساعت از شر پشه ها به دور می ماند.

این فناوری رفتار میزبان جویی پشه ها را مختل می کند. شناسایی رفتار میزبان جویی پشه ها در سال ۲۰۱۱ توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید، راه را برای ساخت محصولاتی که توانایی پشه ها را برای تشخیص موثر دی اکسید کربن مسدود می کند هموار ساخت. دی اکسید کربن ابتدایی ترین شیوه پشه ها برای ردیابی خون انسان است.

محققان مولکول های عطری فراری را شناسایی کرده اند که می توانند دستگاه دستگاه تشخیص دی اکسید کربن پشه ها را مختل کنند.

اکنون با استفاده از این اکتشافات، چسب که KiteTM Mosquito Patch نام دارد، پیشرفت چشمگیری در مبارزه جهانی علیه بیماری هایی محسوب می شود که توسط پشه ها انتقال داده می شوند مانند مالاریا، ویروس وست نیل و تب دانگی.

این چسب ترکیبات دفع پشه را در به شیوه ساده و ارزانی انتقال می دهد و اهالی مناطق در خطر مالاریا و دیگر بیماریهای مرتبط با پشه می توانند از آن بهره مند شوند.

این چسب که از دیگر شیوه های دفع پشه ارزان تر تمام می شود را می توان به پوشاک اضافه کرد و همه افراد از کودکان تا زنان باردار از آن استفاده کنند.

منبع:مهر

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۸
کد خبر : 43027
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »