پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پورمحمدی مطرح کرد؛

از نمره‌دهی به احمدی‌نژاد تا افشای اسناد قرارداد ۴۵۰ میلیون یورویی

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، تخریب مشایی از سوی کاندیداها، استفاده از نیروهای اصلاح‌طلبان در دولت، افشای اسناد قرارداد ۴۵۰ میلیون یورویی و موفقیت اصولگرایان در انتخابات را تشریح کرد

به نقل از مشرق نیوز؛ حجت‌الاسلام پورمحمدی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه آیا زمان افشای اسناد قرارداد ۴۵۰ میلیون یورویی که قول آن را داده بودید، نرسیده است، اظهار کرد: در روزهای آینده این اسناد را اعلام می‌کنم.
نظام نمره‌دهی در کشور فعال نیست

وی در پاسخ به این پرسش که به دولت احمدی‌نژاد چه نمره‌ای می‌توانید بدهید، افزود: هنوز نظام نمره‌دهی در کشور فعال نشده است و سازمان بازرسی در قانون ارتقای سلامت با کمک دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام در این زمینه تلاش شده و ماده ۲۸ این قانون این اجازه و امکان نمره دادن را می‌دهد.

پورمحمدی افزود: این قانون و نمره دادن از امسال قرار است اعمال شود و اگر بخواهیم به گذشته نمره بدهیم، تخمین سلیقه‌ای و منصفانه نخواهد بود چون سوابق و پیشینه آن را نمی‌دانیم.

خیلی به شرکت سهامی اعتقاد ندارم

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا در دولت و کابینه خود از نیروهای اصلاح‌طلب استفاده می‌کنید یا نه، اظهار کرد: خیلی به شرکت سهامی اعتقاد ندارم.

وی افزود: یک بلوک‌بندی سیاسی در کشور داریم و اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به حد کافی افراد مجرب و توانا دارند، دیگر لزومی نیست در دولت از نیروهای آنها استفاده کنیم چون آن وقت مشکلات خرابی‌ها را به گردن یکدیگر انداخته و منجر به انفعال دولت خواهد شد.

پورمحمدی، علت استفاده نکردن از نیروهای اصلاح‌طلب را در کابینه خود تصمیم‌گیری راحت و اطمینان به یکدیگر دانست و گفت: رده‌ها جای تخصص هستند و نباید تخصص را در اختیار دیدگاه سیاسی گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: با اصولگرایان در ائتلاف هستیم ولی هنوز آرایش سیاسی را پیدا نکرده‌ایم، عملاً تیم ما در مجموعه اصولگرایی است، دولتی را از دوستان خودمان تشکیل خواهیم داد اما این موضوع تنها درباره مدیریت‌های بالا خواهد بود و در رده‌ها بدون توجه به گرایش‌های سیاسی باید تخصص را مدنظر داشته باشیم.

تخریب مشایی از سوی کاندیداها

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که مشایی تا به امروز کاندیدایی را تخریب نکرده اما این روزها بیشتر کاندیداها به تخریب وی می‌پردازند، گفت: خودشان گفته‌اند یک روح در دو بدن هستند و به حد کافی آقای احمدی‌نژاد و تیمش تمام کشور را تخریب کرده است و این امر مختصری است از پاداش، تقدیر و انتقام که آن هم برمی‌گردد.

پورمحمدی اضافه کرد: ما با هرگونه بداخلاقی مخالف هستیم و اهانت و نسبت ناروا را محکوم می‌کنیم.

وی، شعار انتخاباتی خود را «با دوستان مروت با دشمنان مدارا» عنوان کرد و گفت: منظور از مدارا تدبیر و سیاست است و من بعد از اعلام این شعار بحث عزت، مصلحت و حکمت را اشاره کردم که نشان می‌دهد منظور از مدارا سازش نیست.

پورمحمدی تصریح کرد: همانند شعار انتخاباتی‌ام که شعار دوستی و محبت است، از این عمل بدم می‌آید و در دولتم تلاش خواهم کرد حرمت مدیران گذشته را نگه دارم.

وی خاطرنشان کرد: وقتی سیاست یک تیم تخریب، اهانت و نسبت ناروا می‌شود باید منتظر هم بماند تا دیگران هم این رفتار را به حق یا ناحق انجام بدهند.

انتخابات در مرحله دوم با حداقل یک اصولگرا یا هر دو
کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر انتخابات به مرحله دوم کشیده شود، حداقل یکی از ‌آنها اصولگرا خواهد بود یا هر دو کاندیداهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری اصولگرا خواهند بود، و به احتمال قوی کاندیدای دولت در مرحله دوم نخواهد بود.

وی موضع‌گیری و ورود احمدی‌نژاد به مسئله هولوکاست را اشتباه دانست و گفت: اصلاً ورود به این مسئله چه سودی داشت، حالا خوب یا بد به هر حال برای کشور تبعات داشت.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۱
کد خبر : 14132
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »