دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از مظلومین بی بی سی تا قاتلین راشاتودی!

danesheroz آذر ۲۲, ۱۳۹۱ ۰

واشنگتن مدعی است گروه افراطی و رادیکالی “النصره” که از عراق وارد سوریه شده اند از مخالفان سوری جدا هستند! اما تصاویر و واقعیت در سوریه چیز دیگری را نشان می دهد. شبکه “سی ان ان” در خبری گفت: «”باراک اوباما” رئیس جمهور در سخنانی اعلام کرد واشنگتن می خواهد گروهای مخالف سوری را به [&hellip

واشنگتن مدعی است گروه افراطی و رادیکالی “النصره” که از عراق وارد سوریه شده اند از مخالفان سوری جدا هستند! اما تصاویر و واقعیت در سوریه چیز دیگری را نشان می دهد.

شبکه “سی ان ان” در خبری گفت: «”باراک اوباما” رئیس جمهور در سخنانی اعلام کرد واشنگتن می خواهد گروهای مخالف سوری را به رسمیت بشناسد.»
اوباما در گفت و گویی تلویزیونی گفت: «مخالفان سوری به اندازه کافی مهم شده اند و نشان داده اند که اصلاحات را می توانند انجام دهند لذا ما آن ها را به عنوان نماینده مردم سوریه به رسمیت خواهیم شناخت.»
این شبکه در ادامه گفت: «گروه النصرت که از شاخه های القاعده به شمار می آیند نیز توسط آمریکا در لیست تروریست ها قرار گرفته اند و از جمله گروه های مخالف سوریه خارج شده اند!»

 

در همین حال، شبکه بی بی سی انگلیسی نیز در راستای سناریوی حمایت از مخالفان نظام سوریه با پوشش خبر به رسمیت شناختن مخالفان سوری و نشان دادن اجلاس دوستان (دشمنان ملت) سوریه در مراکش، آن ها را گروهی صلح جو و خواهان آزادی معرفی کرد.به رغم اینکه غربی ها و دولت های واسته به آنها در حمایت از شورشیان سوری هیچ چیزی کم نگذاشته اند، شبکه دولتی انگلیس با پخش سخنان یکی از نمایندگان مخالفان که مدعی بود ۲ سال است در سوریه انقلاب شروع شده ولی سرکوب صدای آزادی خواهی مردم با کشتار و سکوت جامعه بین المللی همراه بوده، از مخالفان چهره ای مظلوم را به نمایش گذاشت.
بی بی سی با پخش جلسه “بشار اسد” با فعالان بخش های آموزش اسلامی و تاکید وی بر حضور گروه های تروریستی در سوریه به این مطلب اشاره کرد که ایالات متحده نیز برخی از گروه های تروریست حاضر در سوریه را محکوم کرده و آن ها را در لیست تروریست ها قرار داده است.

 

سوری

اما شبکه راشاتودی با نشان دادن تصاویر حقیقی مخالفان سوریه، واقعیت حاضر در خاک سوریه را پوشش خبری داد.
این شبکه با پخش تصاویر مخالفان سوری گفت: «آن ها خود را قاتل می خوانند.»

 

“ابو یارید” یکی از مخالفان گفت: «تمام افرادی که اینجا زندگی می کنند خودشان را یک قاتل می شناسند که حاضرند برای این کشور قربانی کنند.»

 

این شبکه با پخش تصاویر دردناک از کشتار زندانیان توسط مخالفان سوری و همچنین آموزش سر بریدن به نوجوانان، این افراد را بخش عمده ای از گروه های جنگجو در سوریه معرفی کرد.
دکتر “توفیق حمید” از اعضای سابق جهاد در مصاحبه با راشاتودی گفت: «برخی از گروه های رادیکالی و افراطی سلفی حاضرند برای کنترل هر مکانی از هرگونه سلاح و جنایتی بهره ببرند.»
این درحالی است که واشنگتن مدعی است گروه النصرت افراطی و رادیکالی که از عراق وارد سوریه شده اند از مخالفان سوری جدا هستند! اما تصاویر و واقعیت در سوریه چیز دیگری را نشان می دهد.

منبع: جام جم
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۱
کد خبر : 849
بازدیدها: 262

پاسخی بگذارید »