پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از صیانت از آراء تا انتخابات آزاد

danesheroz دی ۲۰, ۱۳۹۱ ۰

در انتخابات پیشین ریاست جمهوری و در حالی که هنوز شش ماه تا برگزاری انتخابات باقی مانده بود برای نخستین بار کلیدواژه‌ای به نام «صیانت از آرا» از زبان امام جمعه موقت آن روز (هاشمی) بیان شد!

بعد از ابداع کلید واژه “انتخاب آزاد” بعنوان رمز جدید فتنه از سوی هاشمی رفسنجانی و تکرار آن از سوی اصلاح طلبان و ضدانقلاب، بسیاری از چهره های مطرح کشور علیه این سخنان فتنه انگیزانه و خلاف امنیت ملی هاشمی و اصلاح طلبان واکنش نشان دادند تا اینکه علاوه بر انتقاد برخی بزرگان و نخبگان کشور، امروز این کلیدواژه در سخنان ولی امر مسلمین در دیدار با هزاران نفر از مردم قم نیز مورد نقد قرار گرفت.

تیرماه سال‌جاری بود که هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز به طرح موضوع انتخابات آزاد پرداخت و اظهار داشت: «برگزاری قانونی، شفاف و آزادانه همه مراحل انتخابات آینده ریاست جمهوری اعتماد و امید را بیش از پیش در عرصه عمومی، گروه‌ها و نیروهای وفادار به انقلاب و قانون اساسی جاری خواهد کرد. از این طریق می‌توان امیدوار بود تا دشمنان نظام اسلامی در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام گردند!»

هاشمی در ۲۰ شهریورماه امسال نیز در دیدار با تعدادی از دانشجویان تأکید می‌کند: «برگزاری انتخابات آزاد، شفاف و منطبق بر قانون اساسی می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات کشور را حل و علاوه بر افزایش اعتماد مردم و دوستداران نظام دشمنان خارجی را در بسیاری از زمینه‌ها خلع سلاح و مأیوس گرداند!»

وی همچنین در دیدارهایی که در دی‌ماه سال جاری با جمعی از اعضای انجمن اسلامی ادوار دانشگاه‌های تهران و اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران داشته، باز هم بر کلیدواژه انتخابات آزاد تأکید می‌کند.»

وی می‌گوید: «نخستین قدم در بازگشت تعادل به جامعه، برگزاری «انتخابات آزاد» شفاف و قانونی است. با تحقق این امر، همه نیروهای سیاسی فعال و مردم به نتیجه بیرون آمده از صندوق‌ها تمکین کرده و با همکاری و یاری‌رسانی به دولت، مشکلات و معضلات کشور به یاری خداوند برطرف خواهد شد!» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در دیدار دوم خود خاطرنشان می‌کند: «در برهه حساس کنونی که کشور در معرض تهدیدات و تحریم‌های دشمنان انقلاب است، درگیری و مناقشه به هیچ وجه راهگشا نیست و امیدواریم همه تأثیرگذاران نظام از مردم عادی گرفته تا سطوح بالا با تن دادن به گفت‌و‌گو، تعامل و تفاهم، راه برگزاری انتخاباتی آزاد و رقابتی و مطابق قانون را هموار و نیز از نیروهای زبده و کارآمد و دلسوز انقلاب از همه سلایق برای برون‌رفت از مشکلات و توسعه و پیشرفت کشور بهره گرفته شود.»

دیروز مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه ای در دیدار هزاران نفر از مردم قم با معظم له که به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۵۶ در حسینیه امام خمینی برگزار شد، تصریح کردند: یکی از نقشه‌های دشمن برای جلوگیری از انتخابات پرشور این است که در ایام انتخابات سر مردم را به ماجراهای سیاسی، اقتصادی یا امنیتی گرم کنند اما ملت ایران هوشمندتر از این است که از دشمن فریب بخورد.

ایشان خاطرنشان کردند: آن کسانی که راجع به انتخابات توصیه‌هایی می‌کنند، حواسشان باشد به دشمن کمک نکنند؛ دائما نگویند انتخابات باید آزاد باشد، از اول انقلاب ۳۴ انتخابات داشتیم، کدامش آزاد نبوده است؟

 آیت‌الله سیداحمد خاتمی نیز در حاشیه سفر به استان کردستان اظهار کرد: این‌هایی که شعار انتخابات آزاد را سر می‌دهند متوجه لوازم حرفشان هستند یا نه چرا که لازمه حرف این‌ها این است که انتخابات گذشته آزاد نبوده و این شعار، شعار فتنه‌آمیزی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر کاندیدای مورد علاقه آنان از صندوق آرا بیرون آمد که انتخابات آزاد بوده و اگر در نیامد پیشاپیش حکمشان را صادر کرده‌اند که انتخابات آزاد نبوده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در ادامه منشأ فتنه ۸۸ را همان منشأ فتنه عصر امیرالمومنین دانست که تشنگان قدرت در برابر ایشان ایستادند و این حقیقتی اساسی است که حضرت علی(ع) در خطبه شقشقیه بر آن تصریح دارند.

به اعتقاد آیت‌الله خاتمی، تشنگی قدرت سران فتنه را به اغتشاش و آشوب واداشت و لپ حرف آنها این بود که چون ما مورد توجه قرار نگرفته و مردم ما را انتخاب نکرده‌اند پس انتخابات باید ابطال شود و این تشنگی قدرت و نوعی دیگر از دیکتاتوری را می‌رساند.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نیز چند روز پیش در واکنش به طرح چنین مباحثی از سوی هاشمی رفسنجانی و برخی چهره های داخلی که همگام با دشمنان نظام و انقلاب می باشد، گفت: اصلاح‌ طلبان با توجه به اینکه هیچ امیدی به پیروزی در انتخابات سال آینده ندارند کلید واژه ”انتخابات آزاد” را در فضای سیاسی کشور بکار می‌برند تا انتخابات را به مانند سال ۸۸ دچار انحراف کنند.

وی افزود: شاهدیم که کلید واژه انتخابات آزاد از سوی چهر‌ه‌های متعدد اصلاح‌طلب و افرادی چون هاشمی مطرح می‌شود تا اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات سال آینده رای نیاوردند بتوانند شکست خود را گردن نظام بیاندازند و احساسات و عواطف عمومی را تحت تاثیر این موضوع قرار دهند.

ذوالنور خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان درصدد هستند با بیان  کلید واژه انتخابات آزاد در راستای متهم کردن نظام و دلسرد کردن مردم وارد عمل شوند لذا انتظار می رود که مردم با هوشیاری کامل در انتخابات آتی شرکت کنند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار داشت: اصلاح‌طلبان باید بدانند که اگر قبل از فتنه ۸۸ کلید واژه‌هایی چون انتخابات آزاد را مطرح می‌کردند شاید مردم تحت تاثیر قرار می‌گرفتند اما در شرایط فعلی و با توجه به هوشیاری و درایت مردم و مسئولین این موضوع امکان‌پذیر نخواهد بود.

گفتنی است؛ واژه انتخابات آزاد که توسط هاشمی کلید زده شده، تنها از جانب وی دنبال نمی‌شود، بلکه در اردوگاه همراهان وی، یعنی اصلاح‌طلبان بی‌پرواتر و بلندتر از قبل فریاد می‌شود!

حسن روحانی، از نزدیکان هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در ترجمه انتخابات آزاد مد‌نظر هاشمی می‌گوید: انتخابات آزاد یعنی حضور همه به جز مجرمان! وی بدون این‌که تعریفی از مجرمان مد‌نظرش ارائه دهد! خاطرنشان می‌کند: اگر کسی جرمی مرتکب شده است، باید محاکمه شود و این‌گونه سر‌و‌صداهایی که اکنون در کشور شاهد هستیم، به نفع ما نیست!

محمد خاتمی، از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان که هنوز مرزبندی خود با فتنه‌گران و سران آن را مشخص نکرده است، از ضرورت برگزاری «انتخابات آزاد» سخن به میان آورده است! وی اخیراً در جلسه مجمع روحانیون مبارز کلیدواژه اصلی اصلاح‌طلبان را برای ریاست جمهوری یازدهم «انتخابات آزاد» اعلام کرده است!

همچنین یک ماه پس از آن‌که سید‌محمد خاتمی از حق حضور در انتخابات آزاد سخن گفت و تأکید کرد که تلاش می‌کند این حق! از کسی سلب نشود، محمد موسوی خوئینی‌ها، مرد خاکستری اصلاحات و دبیر مجمع روحانیون مبارز خاطرنشان کرد: «اگر انتخابات آزاد در کار باشد، می‌توان به آن فکر کرد!»

نکته قابل تأمل در این میان آن است که خردادماه سال ۸۸ نیز مجمع روحانیون نخستین طیفی بود که با صدور اطلاعیه‌ای از «مهندسی آرا» در انتخابات سخن گفت و نسبت به نتایج انتخابات ایجاد شبهه کرد!

هادی خامنه‌ای و علی‌اکبر محتشمی‌پور، از دیگر چهره‌های اصلاح‌طلب، ایجاد تفاهم ملی و برگزاری انتخاباتی آزاد را از جمله زمینه‌های حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده خوانده‌اند!

ایران در این زمینه می نویسد: کلید واژه «انتخابات آزاد» رمز فتنه‌ای جدید، این جمله‌ای است که این روزها بسیاری از فعالان سیاسی بر آن تأکید می‌کنند. گویا تاریخ قرار است دوباره تکرار شود. هنوز ۴ سال از خلق کلیدواژه کمیته صیانت از آرا و تقلب که منجر به ایجاد فتنه ۸۸ شد نگذشته که این بار مدعیان و بهانه‌جویان با کلیدواژه انتخابات آزاد پای در میدان رقابت ریاست جمهوری یازدهم نهاده‌اند.

در انتخابات پیشین ریاست جمهوری و در حالی که هنوز شش ماه تا برگزاری انتخابات باقی مانده بود برای نخستین بار کلیدواژه‌ای به نام «صیانت از آرا» از تریبون نمازجمعه تهران از زبان امام جمعه موقت آن روز (هاشمی) بیان شد! هاشمی رفسنجانی در همان دوره زمانی در اظهاراتی دیگر بیان کرد: «اگر مردم احساس کنند رأی‌شان در سرنوشت آنان بی‌اثر است و متولیانی پیدا شوند که رأی آنها را هر جوری که می‌خواهند بخوانند!!! آنگاه دلسرد می‌شوند!

همچنین با بررسی آرشیو روزنامه‌ها و سایت‌های خبری در ماه‌های منتهی به انتخابات سال ۸۸ مطالب بسیاری با موضوع مشترک «تشکیک در انتخابات ریاست جمهوری ایران» از سوی برخی عناصر داخلی و سرحلقه‌های خارجی آن قابل مشاهده است! مقام معظم رهبری نیز در آن مقطع زمانی با بینش صحیح از قصد فتنه‌گران در سخنرانی آغاز سال ۸۸ ضمن خطاب قرار دادن کسانی که درصدد تشکیک در سلامت انتخابات بودند، فرمودند: «انتخاباتی که قرار است دو سه ماه دیگر برگزار شود را از حالا شروع کردند به خدشه وارد کردن؛ این چه منطقی است؟ چرا بی‌خود خدشه وارد می‌کنند؟ مردم را متزلزل می‌کنند، تردید ایجاد می‌کنند و…….

حال پرواضح است که غزل جدید فتنه از حلقوم کدام طیف سیاسی و چهره های حاشیه ساز کشور بر می خیزد.

منبع: بی باک
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۴
کد خبر : 3214
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »