سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش ها به آزادی مبارک:

از ذوق زدگی اسرائیل تا تظاهرات مصری ها

danesheroz1 مرداد ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
از ذوق زدگی اسرائیل تا تظاهرات مصری ها

دانش روز: دستور آزادی دیکتاتور سابق مصر واکنش احزاب مختلف این کشور و رژیم صهیونیستی را به همراه داشته است

به گزارش دانش روز، حسنی مبارک روز گذشته در قضیه هدایای الاهرام تبرئه شد. این آخرین موضوع اتهامات مبارک بود که با تبرئه شدن دستور آزادی وی صادر شد. این حکم قابل تجدید نظر نیست.

یک منبع امنیتی مصر در این رابطه احتمال داد که حسنی مبارک بعد از ظهر امروز پس از پایان اقدامات مربوط به آزادی وی از زندان خارج خواهد شد و با یک فروند هواپیمای نظامی به محل اقامت اجباری خود منتقل خواهد شد.

به دستور “حازم الببلاوی” نخست وزیر مصر، مبارک در چارچوب حالت فوق العاده پس از آزادی تحت اقامت اجباری در یک مرکز پزشکی ویا یکی از مراکز زیر مجموعه ارتش نگهداری می شود.

حسنی مبارک پیش از این درباره اتهاماتی همچون کسب درآمدهای نامشروع و کاخ های ریاست جمهوری نیز تبرئه شده بود و تنها در مورد اتهام کشتار معترضین در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه قرار است تجدیدنظر صورت گیرد.

صدور حکم آزادی حسنی مبارک با واکنش های داخلی و منطقه ای مواجه شده است. النشره در این رابطه گزارش داد: جنبش ۶ آوریل مصر اعلام کرد که فردا جمعه در اعتراض به آزادی مبارک در مقابل شورای عالی قضایی تظاهرات خواهند کرد. این تظاهرات ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت محلی برگزار خواهد شد.

الیوم السابع نیز گزارش داد: “حسام الدین علی” یکی از مسئولان حزب الموتمر در رابطه با آزادی حسنی مبارک اظهار داشت که این اقدام، طرفداران وی و کسانی که از حکومت اخوان المسلمین تنفر داشتند را خوشحال می کند.

وی با بیان این مطلب افزود: من معتقدم نباید درباره موضوع آزادی مبارک بسیار تمرکز کرد زیرا چالش های مرحله آتی بسیار بیشتر از آزادی رئیس جمهوری اسبق مصر است.

آزادی حسنی مبارک همچنین بیش از همه مقامات رژیم صهیونیستی را ذوق زده کرد چرا که دیکتاتور پیر هم پیمان آنها محسوب می شود. خبرگزاری سما در این رابطه به نقل از بنیامین بن الیعزر نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی و وزیر اسبق جنگ این رژیم گزارش داد که ما مشتاق دیدار حسنی مبارک هستیم.

وی گفت: حسنی مبارک در ۳۰ سال اخیر نقشی برجسته در برقراری امنیت و ثبات در مصر ایفا کرد. وی نیز مانند همه مسئولان اشتباهاتی مرتکب شد اما این اشتباهات نباید دستاوردهای وی را محو کند.

منبع:مهر

پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۴
کد خبر : 52993
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »