چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

50 دروغ بی بی سی (1)؛

از دختر مجردی که در BBC مادر شد تا روایت‌های دروغین از دفاع مقدس +تصاویر

danesheroz بهمن ۳, ۱۳۹۱ ۰

بی‌بی‌سی زرنگ است؛ راست می‌گوید اما نه همیشه. به‌وقت و بزنگاه دروغ می‌گوید و سعی دارد زرورق‌پیچش کند تا به استناد راست‌هایی که مخاطب قبلاً از او شنیده، دروغ را باور کند. اینکه چطور این کار را می‌کند نیاز به دقت دارد، به همین علت دروغ‌هایش را راست می‌نماید

برخی معتقدند که بی بی سی زرنگ است، راست می‌گوید؛ اما نه همیشه. به وقت و بزنگاه دروغ می‌گوید و  سعی می‌کند زرورق‌پیچش کند تا به استناد همین زرورق و راست‌هایی که مخاطب قبلا از او شنیده است دروغ را باور کند. اما اخبار این رسانه انگلیسی خود می گویند که بی بی سی نه به وقت و نه بزنگاه، بلکه معمولا دروغ می گوید. این که چگونه این کار را می کند نیاز به دقت زیادی دارد، به همین خاطر دروغ هایش را راست می نماید.

این گزارش نشان می دهد که بی بی سی چطور تاریخ را عوض می کند؛ دو ماجرای تاریخی بی ربط را پشت سر هم روایت می کند؛ حرف هایی را جعل می کند؛ دروغ هایی را از زبان کارشناسانش دائما تکرار می کند؛ از جانب دیگران بیانیه صادر می کند؛ هر چیزی را سیاسی می بیند و امنیتی؛ هر خبری که منبعش مقامات رسمی جمهوری اسلامی باشند را زیر سوال می برد، سنگ پراکنان به جمهوری اسلامی را تایید می کند؛ برای رهبرانش خط و نشان می کشد و دست آخر هم مجریانش ژست بی طرفی می گیرند. اینها همه گوشه ای است از رسانه ای که دختران مجرد را مادران داغدار می خواند؛ همکاری با همکارانش تکذیب می کند؛ برای جمهوری اسلامی کلاهک های هسته ای می سازد و آنقدر دروغ می گوید که  صدای فعالان بین المللی را هم در می آورد.

گزارش مستند پنجاه دروغ بی بی سی، مشتی بر خروار دروغ هایی انداخته که هر روز از شبکه سلطنتی بی بی سی برای مخاطبینی به نمایش گذاشته می شود که گمان می کنند «بی بی سی گاهی دروغ می گوید». مشتی که تنها گویای تنوع و فراوانی این دروغ هاست.

۱. دختر مجردی که در بی بی سی مادر شد؛

گوینده بخش خبری بی بی سی فارسی چهارشنبه ۲۸دسامبر (۷دی) گفت: «یکی از “مادرانی” که در اعتراض به بازداشت فرزندان خود، در پارک لاله تهران بست می نشستند، بازداشت شد. “ژیلا کرم زاده” بهمن ماه سال ۸۸ بازداشت و حدود یک ماه زندانی شد و دادگاه بدوی در فروردین ماه او را به چهار سال زندان محکوم کرد.

دانلود

خانم کرم زاده، زمانی که برای گرفتن گذرنامه به اداره گذرنامه مراجعه کرده بود، دستگیر و برای اجرای محکومیت به زندان منتقل شد.» خدیجه مقدم (فعال فمینیست) که به عنوان مطلع و برای اعلام همبستگی با زن بازداشت شده، با تلویزیون فارسی بی بی سی ارتباط تصویری برقرار کرده بود، سخنان جالب توجهی را بر زبان آورد.

وی در معرفی ژیلا کرم زاده عنوان کرد: «دلم می خواهد این را بگویم که ایشان یک شاعر جوان دلسوزی است که حتی ازدواج نکرده و خودش مادر نیست(!) ولی به قدری متعهد است که همه بچه های ایران را فرزند خودش می داند.!!» به نظر می رسد دست اندرکاران بنگاه سخن پراکنی انگلیس، فرصت کافی برای توجیه کردن منبع مطلع خود نداشته اند و فراموش کرده اند اظهارات وی را پیش از مصاحبه، چِک کنند.

۲.دروغ بی بی سی درباره نماز میت ناصر حجازی
شبکه خبری بی‌‌بی‌سی فارسی، وابسته به دولت انگلیس در گزارش خبری خود از مراسم تشییع پیکر ناصر حجازی، مدعی شد حجت‌الاسلام حسن خمینی بر پیکر وی نماز میت خوانده است. شبکه خبری بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود، آورده است: “در حضور نام های بزرگ فوتبال ایران، سیدحسن خمینی، نوه آیت الله روح الله خمینی، مراسم نماز میت را در استادیوم آزادی به جای آورد و در حالیکه جمعیت حاضر، یکپارچه نام حجازی را فریاد می کردند، مراسم تشییع ادامه یافت” به گزارش «نسیم»، نماز میت مرحوم ناصر حجازی توسط حجت الاسلام مالک مسئول فرهنگی باشگاه استقلال تهران در ورزشگاه آزادی تهران اقامه شد.

۳. اعتراض های لندن و دروغ بزرگ بی بی سی

جرقه اعتراض های گسترده لندن به قتل رسیدن جوان سیاه پوستی بود که این حادثه به سرعت احساسات و عواطف مردم بریتانیا تحریک کرد و در اعتراض به قتل این جوان ۲۹ ساله به خیابان آمدند و طولی نکشید که تقریبا تمامی شهرهای اصلی انگلستان یکپارچه خشم شد. این خبر مهم از سوی شبکه جهانی بی بی سی این طور منعکس شد: «پلیس احتمال می دهد که این فرد در درگیری با یک گروه رقیب محلی کشته شده. به گفته برخی اهالی محل، طی این درگیری سه اتومبیل به تعقیب و گریز پرداختند در حالی که به علت اوضاع نا آرام محله، ظاهرا پلیس برای جلوگیری از این درگیری در محل حضور نداشت.» این جهت گیری بی بی سی ساکنان تاتنهام را خشمگین کرد و اعتراضات موج گسترده تری را به خودگرفت.

تا این که بعد از یک هفته از خشم مردم، بی بی سی حادثه کشته شدن مارک مورگان (Mark Morgan) را با این تیتر «اطلاع‌رسانی در مورد مرگ “مارک دوگان” گمراه‌کننده بود» اصلاح کرد. این رسانه دولتی بااذعان به اینکه مرگ “مورگان” باعث براه افتادن موجی از اعتراضات در محله تاتنهام لندن شد در یک خط توضیح داد :«مارک دوگان ۲۹ ساله بر اثر تیراندازی پلیس کشته شد.»

*خط و نشان بی بی سی

شبکه بی‌بی‌سی فارسی در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۰ اقدام به پخش مستندی با عنوان “خط و نشان رهبر”  به تهیه کنندگی و روایت گری “بزرگمهر شرف الدین” کرد. بنابر ادعای بی‌بی‌سی این مستند درباره چگونگی رهبر شدن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. راوی به به صورت کلی هدف از این مستند را معرفی می کند؛ «علی خامنه‌ای چگونه رهبر ایران شد و چگونه رقیبانش را از راه برداشت». پاره ای از ادعاهای دروغ در این مستند بدین شرح است:

۴. بی‌بی‌سی در این جمله، رسیدن به مقام ولایت را به عنوان مسابقه قدرت میان مسئولان نظام معرفی می کند و با نادیده گرفتن نقش خبرگان رهبری در انتخاب شخص اصلح برای مقام ولایت، مقام معظم رهبری را به عنوان شخصی نشان می دهد که از ابتدا به دنبال رسیدن به قدرت و حکومت بوده است؛ بی‌بی‌سی فارسی همچنین از واژه “رقیبانش” استفاده می کند و تا انتهای مستند هیچ حرفی از معرفی این رقیبان توهمی به میان نمی آورد.

۵. بی بی سی پدر مقام معظم رهبری را شخصی گوشه گیر  و جدا از مسائل سیاسی قلمداد می کند و حتی برقراری ارتباط میان مقام معظم رهبری در همان دوران جوانی با رجال سیاسی را بر خلاف خواسته پدرش توصیف می‌کند. حال آن که بنا بر اسناد آیت الله سید جواد خامنه ای ابوی مقام معظم رهبری، از خانواده ای عالم و مجتهد بوده است و همواره با سیاست های دیکتاتوری رضاشاه مخالف بوده و مبارزه می کرده است. مقام معظم رهبری در توصیف ایشان می فرمایند : ” پدرم با هر کاری که رضا خان پهلوی کرده بود، مخالف بود؛ از جمله اتحاد و شکل از لحاظ لباس و دوست نمی داشت همان لباسی را که رضا خان به زور می گوید، بپوشد. “


پدر مقام معظم رهبری

۶. با توجه به توصیف بزرگمهر، مقام معظم رهبری برای اولین مرتبه و به دلیل فعالیت‌هایش در مسجد کرامت، توسط ساواک دستگیر شده است. ( رهبر انقلاب از سال۱۳۵۰ تا ۱۳۵۳ در مسجد کرامت تدریس دروس اسلامی داشتند. با توجه به اسناد ساواک و خاطرات معظم له، ایشان شش مرتبه توسط نیروهای ساواک دستگیر شده اند که اولین دستگیری ایشان در سال ۱۳۴۱ بوده که از سوی امام خمینی (ره) حامل پیامی برای آیت الله میلانى و علماى خراسان در خصوص چگونگى برنامه هاى تبلیغاتى روحانیون در ماه محرّم و افشاگرى علیه سیاست هاى آمریکایى شاه و اوضاع ایران و حوادث قم بوده است.

۷. در این مستند راوی بی بی سی می گوید: “با سرنگونی شاه و پیروزی انقلاب، خامنه ای به تهران می رود”، که باز هم به این اظهار نظر، دروغی تاریخی است؛ برای نقد این دروغ، نیاز به توضیحی اجمالی درباره تشکیل شورای انقلاب است. شورای انقلاب به فرمان امام خمینی (ره) در فرانسه و با فرمان دادن به شهید مطهری تشکیل شد ؛ یعنی شورای انقلاب قبل از ورود امام به ایران و پیروزی نهایی انقلاب اسلامی تشکیل شده است و امام در فرانسه فرمان تشکیل این شورا را صادر کردند  و مقام معظم رهبری یکی از افرادی بودند که توسط امام خمینی (ره) برای این شورا انتخاب شده بودند و بعد از اطلاع از فرمان امام خمینی (ره) توسط شهید مطهری به ایشان و قبل از پیروزی انقلاب، به تهران مراجعت کردند.

۸. گوینده در ادامه معرفی مقام معظم رهبری دوستی ایشان با شهید آیت الله بهشتی و حجت الاسلام رفسنجانی را اینگونه توصیف  می کند: ” دوستی اش با اکبر هاشمی رفسنجانی و آیت الله محمد بهشتی دو چهره کلیدی انقلاب، او را به حلقه آیت الله خمینی نزدیک تر می کند.

” برای رد کردن این دروغ بی بی سی نیازی به توضیح چندانی نیست، در موضوع تشکیل شورای انقلاب به انتخاب مقام معظم رهبری توسط امام خمینی (ره) اشاره شد و در پیامی دیگر از امام خمینی (ره) آشنایی معظم له با امام خمینی (ره) قبل از انقلاب مشخص می شود: اینجانب [امام خمینی ره] که از سال های قبل از انقلاب با جنابعالی [آیت الله خامنه ای] ارتباط نزدیک داشته ام و همان ارتباط بحمدالله تعالی تا کنون باقی است، جنابعالی را یکی از بازوهای توانای جمهوری اسلامی می دانم و شما را چون برادری که آشنا به مسائل فقهی و متعهد به آن هستید و از مبانی فقهی مربوط به ولایت مطلقه فقیه جدا جانبداری می کنید، می دانم و در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می دهید.

۹. بنی‌صدر در گفتگو با بی بی سی درباره مقام معظم رهبری و مخالفت با حضور وی در شورای انقلاب می گوید: “در آغاز کارم اغلب نمی‌دونستند اینها عضو شورای انقلابند، وقتی هم دانستند همه تعجب می کردند، که چی مثلا، آدم هایی که نقششون چی بوده در انقلاب، آقای خامنه ای زندان رفته تبعید رفته، همین”. این جملات دروغ بنی صدر در حالی از مستند بی بی سی بیان شد که اولا وی، بعد از مقام معظم رهبری و بواسطه تشکیل دولت موقت و به همراه چند نفر دیگرعضو شورای انقلاب شدند. ثانیا، این ادعای بنی صدر که کسی این افراد را نمی شناخت و همه تعجب می کردند، مبهم است و معلوم نیست منظور وی چیست، ولی به نظر می رسد منظور بنی‌صدر، اعضای دولت موقت هستند که بعد از پیروزی انقلاب و با تشکیل دولت موقت وارد شورای انقلاب شدند. ثالثا، اینکه کسی اعضای شورای انقلاب را نمی شناخت ادعای خنده داری به نظر می رسد، زیرا اعضای اولیه شورای انقلاب کسانی همچون آیت الله شهید محمد بهشتی، شهید مطهری، حجت الاسلام هاشمی،  آیت الله علی خامنه ای وآیت الله طالقانی و… بوده اند.
بنی صدر همچنین به راحتی سوابق انقلابی مقام معظم رهبری را نادیه گرفته و می‌گوید: آقای خامنه ای زندان رفته تبعید رفته، همین، در حالی که بنی صدر یک روز هم در زندان و یا تبعید به سر نبرده است.

۱۰. در ادامه مستند خط و نشان رهبر، با به تصویر کشیدن قسمت‌هایی از حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق جنگی و عملیاتی، راوی می‌گوید: در روزهایی که نزدیکان آیت‌الله خمینی، هر کدام گوشه‌ای از کشور را در اختیار گرفتن، سهم علی خامنه‌ای وزارت دفاع شده است”. این مسئله با واقعیت تاریخی تطابق ندارد زیرا مقام معظم رهبری هیچ‌گاه وزیر دفاع نبوده و حضور در جبهه‌های جنگ بواسطه سرپرستی ایشان بر سپاه پاسدارن، جایگاه نماینده امام در شورای عالی دفاع و علاقه شخصی ایشان برای حضور، جنگیدن و  بازدید از مناطق جنگی و عملیاتی بوده است.

۱۱. در ادامه بی‌بی‌سی با تحریف منابع و تصاویر تاریخی موضوع دیگری را به مخاطب القا می‌کند. راوی  بی بی سی می‌گوید: “نماینده‌های حامی ابوالحسن بنی‌صدر در مجلس درباره تلفات کرخه کور، از علی خامنه‌ای توضیح می‌خواهند، آقای خامنه‌ای در پاسخ مدیریت رئیس جمهور بر جنگ را زیر سؤال می‌برد”. بی‌بی‌سی بلافاصله بعد از این عبارت، صحنه‌ای را نشان می‌دهد که مقام معظم رهبری در مجلس علیه بنی‌صدر صحبت می‌کند. با کمی دقت به این صحنه متوجه می‌شویم که این فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه رأی عدم کفایت مجلس به بنی‌صدر در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ است و  نه در پاسخ به سوال نمایندگان حامی بنی‌صدر از رهبر معظم انقلاب و اصولا وجود چنین پرسش و پاسخی جعلی و دروغ است.

۱۲. بی‌بی‌سی درباره عزل بنی‌صدر هیچ اشاره‌ای به اختلافات میان بنی‌صدر با دیگر مسؤلان و حتی عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا توسط امام خمینی در ۲۴ خرداد ۱۳۶۰ ندارد و تنها عامل عزل بنی‌صدر را فرمایشات مقام معظم رهبری توصیف می‌کند، در حالی که رأی به عدم کفایت بنی‌صدر بدون هیچ گونه استیضاحی انجام گرفت و این عدم کفایت ۶ روز بعد از عزل بنی‌صدر از سمت فرماندهی کل قوا توسط امام خمینی (ره) بوده است. (بنی‌صدر رد جلسه مجلس شرکت نکرد و عملا استیضاحی صورت نگرفت) راوی بی بی سی با استفاده از سخنان مقام معظم رهبری در همان جلسه ۳۱ خرداد و نشان دادن تصاویر بعدی مجلس عزل بنی‌صدر می‌گوید: “در مجلسی انباشته از اعضای حزب جمهوری اسلامی، این حرف‌ها کبریتی است در انبار باروت، استیضاح رئیس جمهور کلید می‌خورد، اینجا رأی نمایندگان به عدم کفایت بنی‌صدر.”

بخشی از فرمایشات حضرت امام در مورد بنی صدر

۱۳. درباره موضوع تحمیلی بودن نخست وزیر از طرف مجلس و امام خمینی (ره)، تحمیلی در دوره اول  وجود نداشته و دور اول نخست وزیری میرحسین موسوی با هماهنگی و رضایت مقام معظم رهبری بود و تنها در دور دوم  ریاست جمهوری، امام پیشنهاد نخست وزیری میرحسین موسوی را به ایشان دادند.

۱۴. در بخش دیگری از مستند، نوبت به انتخاب مقام مظم رهبری در مجلس خبرگان رهبری می‌رسد: راوی بی بی سی در کنار پخش قسمتی از مجلس خبرگان رهبری و سخنرانی حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی، می‌گوید:” در مجلس خبرگان رهبری، اکبر هاشمی رفسنجانی نقش اساسی را در رهبر شدن خامنه‌ای بازی می‌کند.” این استدلال درباره به رهبری رسیدن مقام معظم رهبری توسط حجت‌الاسلام هاشمی، کاملا با واقعیت و تاریخ معاصر تفاوت دارد؛ صحبت‌های جناب آقای هاشمی درباره نظر امام خمینی (ره) نسبت به مقام معظم رهبری بعد از انتخاب معظم‌له به عنوان رهبر انقلاب است، یعنی اکثریت خبرگان رهبری با انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر بعدی به اجماع رسیدند و آقای هاشمی نیز بعد از انتخاب مقام معظم رهبری در تأیید این انتخاب، خاطره فوق را از امام خمینی (ره) نقل می‌کنند.

۱۵. مستند ساز  بی بی سی همچنین شیخ علی تهرانی را به عنوان یکی از اساتید مقام معظم رهبری می‌شمارد که این حرف نیز همچون سایر استدلال‌های بزرگمهر واژه‌ای جز دروغ بر آن نهاده نمی‌شود.

۱۶. بی بی سی در بخش دیگری از مستند خود، به نقل از منتظری انتخاب مقام معظم رهبری را ابتذال مرجعیت شیعه معرفی کرده است، در اینجا یادآوری نامه منتظری به رهبر معظم انقلاب به عنوان انتخاب ایشان از سوی خبرگان رهبری برای اثبات دروغ بودن و تحریف تاریخ از سوی بی‌بی‌سی کمک شایانی می‌کند.

متن پیام آقای منتظری جهت عرض تبریک به مقام معظم رهبری:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب مستطاب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید علی خامنه ای رهبر منتخب جمهوری اسلامی ایران دامت برکاته
پس از سلام و تحیت و تسلیت به مناسبت ضایعه جبران ناپذیر و مصیبت عظمای عالم اسلام ، ارتحال روح خدا، پیشوای عالیقدر آزادگان و مستضعفان جهان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران قائد عظیم الشأن حضرت آیت الله العظمی امام خمینی ( قدس سره الشریف ) که به همه جهانیان درس فداکاری و مبارزه و قیام در برابر طاغوت ها و مستکبران را آموخت ، از خداوند قادر متعال مسئلت می نمایم جنابعالی را که فردی لایق و متعهد و دلسوز و در دوران مبارزات و انقلاب تجربه ها آموخته و همواره مورد حمایت رهبر بزرگ انقلاب بوده اید در انجام مسئولیت خطیر رهبری که مجلس خبرگان به جنابعالی محول نموده است یاری نماید….
۲۳/۳/۱۳۶۸
حسینعلی منتظری

همان‌طور که دیده می‌شود در این نامه جز تأیید انتخاب شایسته مجلس خبرگان و همچنین تأیید شخصیت مقام معظم رهبری از زبان منتظری، برداشت دیگری نمی‌توان از آن داشت و هیچ عباراتی همچون ابتذال مرجعیت شیعه در این پیام رؤیت نمی‌شود.

۱۷. از دیگر اظهارات مطرح شده در این مستند، اشاره به زمان ریاست جمهوری جناب آقای هاشمی رفسنجانی است، مستندساز بی بی سی می‌گوید: ” اولین قربانی اکبر هاشمی رفسنجانی است، دوست دیروز آقای خامنه‌ای و رئیس جمهور آن روز، این‌بار آیت‌الله خامنه‌ای می خواهد به او ثابت کند که ریاست جمهوری در ایران تنها سمتی تشریفاتی است”.بزرگمهر در این عبارات ادعا می‌کند که آیت‌الله خامنه‌ای به دنبال نشان دادن تشریفاتی بودن جایگاه ریاست جمهوری است.

با کمی مطالعه در بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مشخص می‌شود که جایگاهی به عنوان نخست‌وزیری وجود ندارد و تمامی وظایف نخست‌وزیر منتقل به رئیس جمهور می‌شود، یعنی دیگر جایگاه ریاست جمهوری به مانند دهه شصت، از حداقل مدیریت برخوردار نبوده و رئیس جمهور به عنوان رئیس هیئت دولت و قوه مجریه می‌بایست نسبت به مسائل اجرایی کشور نظارت داشته و جوابگو باشد.

۱۸. راوی بی بی سی با اشاره به موضوع استعفای مجلس ششم  در سال ۱۳۸۲در ادامه می گوید: “در بیرون از مجلس انتقاد از رهبر بهای سنگین تری دارد. شاید جالب ترین قسمت این مستند استفاده جالب و خنده دار بی بی سی از تصاویر غائله ۱۸ تیر ۷۸ است، از سوی دیگر هیچ غائله ای در سال ۸۲ به دلیل بسته شدن روزنامه در کشور وجود ندارد. اینکه تصاویر پخش شده درباره غائله ۱۸ تیر ۷۸ است، نیاز به اثبات ندارد زیرا در همان صحنه های پخش شده در این مستند تاریخ ضبط فیلم در بالای سمت راست تصویر دقیقا زیر لوگوی بی بی سی وجود دارد “۱۸ تیر ۷۸”، این طنز تصویری  بی بی سی یعنی برگشتن از سال ۸۲ و ماجرای استعفا، به تاریخ ۷۸ و ماجرای کوی دانشگاه!!!

• بی بی سی و روایت های دروغینش از دفاع مقدس

۱۹. مستند دو سرباز؛ دروغ پردازی بی بی سی در مورد دفاع مقدس

شبکه تلویزیونی بی بی سی در تاریخ ۲۴سپتامبر (۲مهر) همزمان با هفته دفاع مقدس با پخش مستند جنجالی”دوسرباز” که سال گذشته هم به همین مناسبت از بی بی سی پخش شده بود (و مورد نقد صدا و سیما و دیگر رسانه های داخلی قرار گرفت) به تخریب ارزش های انقلاب و دفاع مقدس پرداخت. اما در مستند “دوسرباز” نکات قابل توجه زیادی وجود دارد که تنها یکی از نقدهای جالبی را که سال گذشته در رسانه ها منتشر شد در این قسمت می آوریم: در این مستند «بی بی سی سعی داشت تا به مخاطب القا ‌کند که نبرد هشت ساله ایران با ارتش بعث صدام صرفاً نبرد “صدام” و” امام” است و سراسر شکست است و سرافکندگی. نگارنده قصد دارد در این یادداشت برنامه پخش شده بی بی سی را از نظر صحت و سقم اسنادی و نیز کار رسانه‌ای و عملیات روانی بررسی نماید. راوی بی بی سی در این مستند ادعا می کند یک رزمنده داوطلب ایرانی و یک سرباز عراقی در خلال عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر یکدیگر را ملاقات می کنند و رزمنده ایرانی دلش برای سرباز مجروح عراقی می سوزد و او را از دست تیر خلاص زن های جمهوری اسلامی! (اتهام جدید بی بی سی علیه دفاع مقدس) نجات می دهد و سپس بعد از نزدیک به ۳۰ سال آنها اتفاقی در کشور کانادا! در حالی که جفتشان از تالمات جنگ از نظر روحی بسیار بهم ریخته اند یکدیگر را در یک مرکز روان درمانی ملاقات می کنند و این ملاقات به گوش “ژیار”که او نیز اتفاقی چند کوچه پایین تر است می رسد و اتفاقی به این بزرگی رخ می دهد که این دو باز یکدیگر را می بینند!

۲۰. بی بی سی در این مستند ادعا می کند: «پس از آزادسازی خرمشهر در سال ۱۳۶۱ معادله جنگ به نفع ایران تغییر کرد. در بیشتر جبهه ها نیرو های عراق به پشت مرزهای رسمی دو کشور عقب رانده شدند و”صدام حسین” حاضر به قبول آتش بس شد؛ اما “آیت الله خمینی” این جواب را برای او فرستاد: (قسمتی از سخنرانی امام خمینی در ۲۴ اسفند ۱۳۶۰) به صدام می گویم که من یک راه برای تو سراغ دارم و آن راه انتحار است.» بی بی سی با شیطنت سخنان سال ۶۰ امام را به جای پاسخ به درخواست آتش بی عراق در سال ۶۱ جا زد.

۲۱.در این مستند بی بی سی چنین ادعا می شود که امام خمینی به خاطر خصومت شخصی با صدام جنگ را ادامه داد و آتش بس را نپذیرفت! در حالی که  در آن دوران همچنان بخشی از خاک ایران در تصرف نیروهای بعثی صدام بود از اینرو امام خمینی (ره) هر گونه پذیرش آتش بس را رد نمودند.

۲۲. در بخشی از این مستند بی بی سی، ترانس کلارک سفیر سابق انگلیس در بغداد ادعا می کند هر دو رهبر با غرب دشمن بودند. این ادعای کلارک ۱۸۰ درجه در تقابل با منبع مهمی از تاریخ جنگ قرار دارد. کتاب “ویرانی دروازه شرقی” نوشته “وفیق السامرایی” ژنرال ارشد استخباراتی عراق که رسما در این کتاب عنوان می شود که آمریکایی ها و غربی ها اطلاعات جبهه ایران را به روز به اطلاع عراق می رساندند حتی درحد زدن خاکریز در روزی جدید. (کیهان: ۸ مهر ۱۳۸۹)

صدام حسین در حال دست دادن با دونالد رامسفلد فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا

این گزارش ادامه دارد……
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۹
کد خبر : 4834
بازدیدها: 266

پاسخی بگذارید »