چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بازتاب مذاکرات "آلماتی2" در رسانه‌ها؛

از خبر لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تا خبر شکست مذاکرات

danesheroz فروردین ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
از خبر لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تا خبر شکست مذاکرات

پایگاه های خبری مهم دنیا در صدر اخبار خود امروز به مسئله دور تازه مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ پرداختند

پایگاه های خبری مهم دنیا در صدر اخبار خود امروز به مسئله دور تازه مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ پرداختند.

* شبکه المیادین گزارش داد؛ سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی پس از اقامه نماز جمعه در آلماتی قزاقستان، نشست خبری ‘از پیش تعیین نشده’ برگزار می‌کند.

* رویترز در پایان نخستین روز از مذاکرات هسته ای کشورمان با ۱+۵ نوشت : قدرتهای جهانی در تلاش برای شنیدن پاسخ ایران به پیشنهادات هسته ای هستند.

* خبرگزاری فرانسه با اشاره به پیشنهاد جدید گروه ۱+۵ به تهران در مذاکرات آلماتی۲ درباره لغو تحریم صادرات محصولات پتروشیمی ایران نوشت: ۱+۵ در این پیشنهاد جدید خود به جای ‘توقف’ غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم در ازای کاهش تحریم‌ها، ‘تعلیق’ آن را خواستار شد.

* آسوشیتدپرس نوشت : با آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای در آلماتی ، اتحادیه اروپا از مقامات ایران خواست سازش بیشتری با ۱+۵ داشته باشد.

* شین هوا و فرانس ۲۴ به بازتاب سخنان ” سعید جلیلی ” دبیر شورای امنیت ملی کشورمان پرداختند که خواستار به رسمیت شناخنه شدن حق غنی سازی ایران توسط غرب شده بود.

*روزنامه واشنگتن‌پست با انتشار گزارشی تحت عنوان «دیپلمات‌ها: ایران پاسخی جدی در مذاکرات هسته‌ای نداد»، عملا پیش از پایان این مذاکرات برای مخابره خبر شکست آن، شروع به زمینه‌سازی کرد.

*شبکه المیادین گزارش داد؛ در صورت تعلیق غنی سازی اورانیوم ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه ایران به جز تحریم‌های شورای امنیت علیه این کشور لغو می‌شود.

* رویترز نوشت: انتخابات پیش رو در ایران تصمیم گیری ها را در زمینه آن مذاکرات سخت تر کرده است. رویترز با جانبداری از اسرائیل، این کشور را صبور توصیف کرد و مدعی شد که در صورت شکست این دور از مذاکرات تحریم های فلج کننده بیشتری در انتظار ایران خواهد بود.

*سی ان ان نتیجه مذاکرات در روز نخست را کاملا مثبت ارزیابی کرده و نسبت به حل موضوع بحث برانگیز هسته ای کشورمان دیدگاهی خوشبینانه ارائه داد.


* در حالی که هنوز مذاکرات هسته ای در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، شبکه خبری بی بی سی به نقل از یک دیپلمات غربی که نامش فاش نشده است، مدعی شد غرب از پیشنهادات جدید ایران سردرگم شده است.

جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۲
کد خبر : 10825
بازدیدها: 305

پاسخی بگذارید »