پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از این سن پوشیدن کفش پاشنه بلند ممنوع

danesheroz1 دی ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
از این سن پوشیدن کفش پاشنه بلند ممنوع

دانش روز: دانشمندان سن افراد را معیار مهمی برای پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند می‌دانند و توصیه اکید می‌کنند که از سن خاصی به بعد افراد از پوشیدن این کفش‌ها اجتناب کنند

 به گزارش دانش روز، دانشمندان به تازگی کشف کرده‌اند که در مچ پای افراد نوعی گیرنده به نام proprioceptors وجود دارد که این گیرنده وظیفه ارسال اطلاعات برای مغز را بر عهده دارد.

گفتنی است، در اثر افزایش سن در افراد به ویژه بانوان این گیرنده به تدریج قابلیت فعالیت خود را از دست می‌دهد و دچار کندی در ارسال و دریافت اطلاعات می‌شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهند این تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات سبب برهم خوردن تعادل و سخت شدن پیدا کردن حفظ تعادل در افراد می‌شود.
پزشکان دریافته‌اند که به همین علت خطر افتادگی و سقوط در افراد سالمند بیشتر می‌شود و به ویژه خانم‌ها در سنین ۵۰ سالگی به بالا دیگر کمتر تمایل به پوشیدن “کفش پاشنه بلند” دارند.
پزشکان به خانم‌های سالمند توصیه می‌کنند از ۵۰ سالگی به بعد جدا از پوشیدن کفش پاشنه بلند خودداری کنند زیرا امکان آسیب دیدگی و شکستگی پا در آن‌ها وجود دارد پزشکان توصیه می‌کنند بانوان از کفش‌هایی با پاشنه ۳ سانت استفاده کنند تا علاوه بر سلامت مچ پا،” اعصاب کمر” و “مهره‌های ستون فقرات” آن‌ها نیز سالم بماند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۳
کد خبر : 87919
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »