سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ازبرج میلاد تا سیدنی ؛ چه قدر برای یک شام باید سر کیسه را شل کنید؟

danesheroz2 تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
ازبرج میلاد تا سیدنی ؛ چه قدر برای یک شام باید سر کیسه را شل کنید؟

دانش روز:برجهای مخابراتی دنیا معمولا علاوه بر کاربری مخابراتی از نظر توریسم نیز یک سرمایه محسوب می شود

به گزارش دانش روز، در شهرهایی که برج مخابراتی دارند معمولا گردشگران دوست دارند با رفتن به بالای برج شهر را از بالا ببینند و احیانا در آنجا چیزی بخورند.
معمولا در اکثر این برجها امکانات جنبی مثل موزه آکواریوم ، فضای سبز و غیره وجود دارد و البته نکته مشترک در تمام این برجها این است که برای دیدار فول پکیج از این اماکن باید حسابی سر کیسه را شل کنید.
در گزارش زیر مقایسه بین هزینه های سه برج مخابراتی معروف دنیا انجام شده است.
برج میلاد تهران
این برج که نیاز به معرفی ندارد از اماکن گردشگری جدید تهران است که روز به روز به جذابیتهای آن و البته قیمتهای آن اضافه می شود.
البته جشنواره های مختلف باعث شده است که عامه مردم هم بتوانند تا حدودی از امکانات این برج بهره ببرند.
برج میلاد دارای رستوران گردان و کافی شاپ و رستوران فست فود و اخیرا یک فود کرت بین المللی است . دلفیناریوم آن هم فعلا باشیرهای دریایی و باورودی ۲۵ هزار تومان افتتاح شده است.
ورودی برج از ۹ هزار تومان تا ۲۵ هزار تومان
ورودی رستوران : ناهار شام و پکیج رمضان شامل افطارو شام : ۹۸ هزار تومان
کودک زیر پنج سال : یک نفر رایگان

برج کی ال کوآلا لامپور
برج کوالالامپور که به برج کی‌ال نیز مشهور است، یک برج بلند واقع در کوالالامپور مالزی است. این برج در سال ۱۹۹۵ به منظور کارهای مخابراتی ساخته شده است و به همین علت آنتنی در بالای آن نصب شده است. بلندی این برج به ۴۲۱ متر می‌رسد و در رده پنجمین برج بلند گیتی قرار می‌گیرد. این برج برای دسترسی به طبقات بالا از پلکان عمودی و آسانسور بهره می‌گیرد.
طبقات بالای این برج دارای یک رستوران گردان می‌باشد که بوسیله آن، برای کسی که شام می‌خورد پشت زمینه‌ای زیبا از شهر دیده می‌شود. این برج همچنین بصورت یک رصدخانه نجوم اسلامی نیز عمل می‌کند و از آن به هلال ماه نگاه می‌کنند تا آغاز ماه‌های عربی رمضان، شوال و ذی‌الحجه را تشخیص دهند و عید روضه و عید فطر و عید قربان را جشن بگیرند.
رستوران گردان این برج که اتمسفر ۳۶۰ درجه نام دارد معمولا جزو تور گردشی گردشگران به صورت پکیج ارایه می شود اما قیمت ورودی برج و رستوران آن اگر خودتان بخواهید بروید به قرار زیر است. ولی با تور ارزان تر است.

 

ورودی برج:
بزرگسال:۴۷ رینگت ( حدودا معادل ۵۰ هزار تومان)
کودک ۵ تا ۱۲ سال : ۲۷ رینگت( حدودا ۲۷ هزار تومان)
قیمت منوباز رستوران
ناهاربزرگسال: ۷۵رینگت( حدود ۷۵ هزار تومان)
کودک: ۵۸.۶۰ رینگت
شام بزرگسال:۷۰.۷۰ رینگت
کودک:۱۹ رینگت
سایت رسمی: http://www.menarakl.com.my/
برج سیدنی

برج سیدنی که به آن AMP نیز گفته می‌شود، یکی از بلندترین برجها و دومین برج مرتفع استرالیا می‌باشد (اولین برج، برج Q۱ در «Gold Coast» واقع است). این برج همچنین دومین برج مرتفع در نیمکره جنوبی بحساب می‌آید. اولین و بلندترین برج نیمکره جنوبی Sky Tower واقع در نیوزلند می‌باشد. برج سیدنی یکی از اعضای فدراسیون برجهای جهانی می‌باشد.

ارتفاع برج سیدنی ۳۰۵ متر می‌باشد و در ناحیه تجاری سیدنی واقع در خیابان Market شماره ۱۰۰ بین خیابانهای Pitt وCastlereagh قرار گرفته‌است. از طریق مرکز خرید خیابان Pitt می‌توان به ورودی این برج نیز دسترسی داشت.
بازدید از این برج جهت عموم آزاد است و یکی از پر جاذبه‌ترین مکانهای گردشگران و جهانگردان جهان به حساب می‌آید. شالوده این برج در سال ۱۹۷۰ بنا و در سال ۱۹۷۵ عملیات ساختمانی برج آغاز گردید. بهره برداری و بازدید عمومی از چهارمین برج جهان در سپتامبر ۱۹۸۱ آغاز شد. این برج ۳۶ میلیون دلار استرالیا هزینه در بر داشته‌است.
سه قسمت مختلف در این برج وجود دارد که قابل استفاده برای عموم است. یکی از قسمتها در ارتفاع ۲۵۰ متری سطح زمین قرار گرفته‌است که مهمانان با زاویه دید ۳۶۰ درجه می‌توانند سطح شهر سیدنی را بنگرند.
در این طبقه فروشگاه عرضه سوغات و دستگاه اندازه گیری باد (باد سنج) را می‌توان مشاهده نمود. در ارتفاع ۲۶۸ متری برج می‌توان به یک فضای باز دسترسی داشت که از آن طریق پایین برج قابل مشاهده‌است. بازدید از این طبقه نیازمند به دریافت وقت قبلی می‌باشد.
یک رستوران گردان بهمراه بوفه در بالای برج قرار دارد. این رستوران دارای گنجایش ۲۲۰ نفر و سالانه پذیرای ۸۵ هزار مهمان می‌باشد. از این تعداد بازدید کننده ۵۰ هزار نفر مهمان بین‌المللی بویژه از کشورهای آسیایی می‌باشند.

 

ظرفیت این برج ۹۶۰ نفر می‌باشد. بازدید کنندگان برج حدود ۴۰ ثانیه از طریق سه آسانسور می‌توانند به بالای برج برسند.این برج سالانه شاهد چندین مراسم آتش بازی رنگارنگ بویژه در جشنهای ملی و سال نو استرالیا بوده‌است.همه ساله مسابقهٔ دو در این برج به نمایش در می‌آید و شرکت کنندگان در این مسابقه می‌بایستی از ۱۵۰۴ پله و در کوتاهترین زمان خود را به بالای برج برسانند. هزینه جمع آوری شده به انجمن حمایت از بیماران سرطانی منتقل می‌گردد
سایت رسمی: http://www.sydneytowereye.com.au/
ورودی بزرگسال:۱۸.۲۰ دلار (حدودا ۵۸ هزار تومان) با احتساب دلار آزاد
کودک:۱۰.۵۰دلار(حدودا۳۳هزار تومان)
رستوران گردان : ۵۱.۱۷ دلار بوفه کامل برای شام وناهار( حدود ۱۶۰ هزار تومان)

منبع: خبرآنلاین
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۵
کد خبر : 39497
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »