شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ارزیابی ۴۸ هزار دانش‌آموز در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان

danesheroz1 شهریور ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
ارزیابی ۴۸ هزار دانش‌آموز در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان

دانش روز: معاون سازمان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: برای مهرماه امسال ۴۸ هزار نفر دانش‌آموز مورد ارزیابی قرار گرفته و ثبت‌نام شده‌اند

به گزارش دانش روز، معاونت پرورش استعدادهای درخشان یکی از معاونت‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان است. پیش از این، سازمان جداگانه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نام داشت. این معاونت نهادی است که بر امور تحصیلی دانش‌آموزان مستعد و با بهره هوشی بالا نظارت می‌کند. این سازمان را به اختصار سمپاد هم می‌گویند. اما در زبان عمومی و بین دانش آموزان به موسسه تیزهوشان معروف است.
این سازمان دارای مدرسه های راهنمائی، دبیرستان و پیش دانشگاهی دخترانه و پسرانه در شهرهای پرجمعیت تر است. سمپاد دانش‌آموزان خود را در دو مقطع راهنمائی و دبیرستان از طریق آزمون‌های سراسری که عمدتاً مبتنی بر ارزیابی هوش، دانش ریاضیات و علوم است انتخاب می‌کند. گزینش در مدارس سمپاد بر اساس آزمون و در دو مقطع راهنمایی و دبیرستان برگزار می‌شود.
بر اساس گفت‌و گوی محمد نستوه، معاون سازمان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، برای مهرماه امسال ۴۸ هزار نفر دانش‌آموز مورد ارزیابی قرار گرفته و ثبت‌نام شده‌اند.

منبع:پانا

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۸
کد خبر : 59942
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »