جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ارزش پول ملی ایران در برابر دلار آمریکا افزایش یافت

danesheroz2 تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
ارزش پول ملی ایران در برابر دلار آمریکا افزایش یافت

دانش روز: خبرگزاری فرانسه با پرداختن به کاهش قیمت دلار در ایران، از افزایش ۱۵ درصدی ارزش ریال ایران در برابر دلار آمریکا خبر داد

به گزارش دانش روز، خبرگزاری فرانسه با پرداختن به ارزش قیمت دلار در ایران از افزایش ۱۵ درصدی ارزش پول ملی ایران در برابر دلار آمریکا خبر داد.

این خبرگزاری با مرتبط کردن این موضوع به انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران، به نقل از یک دلال ارز در تهران نوشت: بسیاری از مردم ایران دلار خریداری و آنها را در خانه های خود انبار کرده اند و حالا به خاطر دورنمای مذاکرات ایران با غرب و اتخاذ دیپلماسی هوشمندانه تر در مذاکرات هسته ای که سبب کاهش قیمت دلار خواهد شد مردم اقدام به فروش دلارهای خود می کنند.

دلار آمریکا امروز در تهران به قیمت ۳۰ هزار ریال فروخته می شد که در مقایسه با هفته های گذشته که ۳۵۰۰۰ ریال خرید و فروش می شد کاهش ۱۵ درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ایرانی ها حدود ۱۸ میلیارد دلار ارز را خریداری و در خانه های خود نگهداری می کنند که با توجه به روی کار آمدن حسن روحانی در ایران و احتمال آرام شدن نش های ایران و غرب این امر می تواند به کاهش بیشتر قیمت دلار در ایران بینجامد.

منبع: مهر

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۲
کد خبر : 31283
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »