سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش در نماز خانه حوزه ستادی:

ارزش مسئولیت‌: زمانی که بتوان حق ضایع شده مظلومی را برگرداند

danesheroz1 مرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
ارزش مسئولیت‌: زمانی که بتوان حق ضایع شده مظلومی را برگرداند

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش ارزش لحظات و زمان را بسته به فعل و اقدامی توصیف کرد که در آن لحظه اتفاق می افتد

به گزارش دانش روز، حمید رضا حاجی بابایی که ظهر امروز (یکشنبه ۶ مرداد ماه مصادف با نوزدهمین روز از ماه مبارک رمضان) به مناسبت ضربت خوردن اسوه تقوا، شجاعت، عطوفت و مظلومیت، مولی المحدین، امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام در نمازخانه ساختمان مرکزی سخن می گفت، افزود: همه هستی بر مدار عدالت آفریده شده و عدل زیباترین واژه ای است که همه ادیان و انبیای الهی به دنبال تحقق آن بوده اند.

وی تصریح کرد: زمان به خودی خود ارزش خاصی ندارد و لحظات، زمانی ارزش پیدا می کنند که انسان بتواند با استفاده از آن خود را یک گام به خدا نزدیک تر نماید .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فراز هایی از خطبه شقشقیه اضافه کرد: باالهام از این خطبه می توان نتیجه گرفت که مسئولیت ها نیز زمانی ارزش پیدا می کند که بتوان با استفاده از آن ضمن اقامه حق و عدالت، باری را از دوش مظلومی برداشت.

وی درادامه افزود: حضرت علی علیه السلام بار ها فرموده اند که اگر نبود پیمانی که خداوند از اهل ایمان گرفته تا سنن الهی را برپا وحق ضایع شده ضعیفی را احیاء کند، زمام این شتر را بر گردنش نهاده او را رها می کردم نتیجه می گیریم که پست ها و موقعیت های سیاسی و اجتماعی تا زمانی ارزش دارد که بتوان حق ضایع شده مظلومی را به او بازگرداند و یا اینکه اقدامی در جهت ارتقاء جایگاه مادی و معنوی انسان ها صورت پذیرد .

حاجی بابایی با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان و فریضه روزه نیز اذعان کرد: روزه گرفتن تنها نخوردن و نیاشامیدن نیست، بلکه باید دید این فریضه چه مقدار ما را به خدا نزدیک ساخته و یا در رفتارما تغییر ایجاد کرده است.

وی ضمن تاکید بر نیت خالص انجام فرایض الهی فقط برای رضای خدا اضافه کرد: اما هریک از فرایض آثاری دارد که در رفتار، گفتار و کردار ما ظهور و بروز می یابد. به عنوان مثال باید دید چقدر کینه ها را از دل زدوده ایم و یا چقدر محبت و عطوفت در ما افزایش یافته و یا چه مقدار احساس تقرب به پروردگار پیدا کرده ایم .

منبع:پانا

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۴
کد خبر : 43679
بازدیدها: 193

پاسخی بگذارید »