پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ارزشیابی کتاب های درسی تا ۱۵ اسفند ماه انجام می‌شود

danesheroz آذر ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ارزشیابی کتابهای دوم و ششم ابتدایی توسط معلمان و تالیف کنندگان این کتابها خبر داد. محمد علی جمالی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: ارزشیابی کتاب های درسی پایه دوم و ششم ابتدایی توسط معلمان ابتدایی، مدرسان تربیت [&hellip

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ارزشیابی کتابهای دوم و ششم ابتدایی توسط معلمان و تالیف کنندگان این کتابها خبر داد.
محمد علی جمالی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: ارزشیابی کتاب های درسی پایه دوم و ششم ابتدایی توسط معلمان ابتدایی، مدرسان تربیت معلم و متخصصان و همچنین مصاحبه با دانش آموزان در استانها آغاز شده است.
وی با بیان اینکه اعتبارسنجی کتاب ها تا ۱۵ اسفنده ماه انجام می شود، افزود: کار ارزشیابی کتابهای جدید التالیف به صورت مشاهده علمی و همچنین مصاحبه با دانش آموزان تا ۱۵ اسفند انجام شده و در صورت وجود ایراد و مشکلی این موارد در کتابهای سال آینده اصلاح می شود.
به گفته جمالی فرد، وی شناسایی میزان رعایت استانداردهای آموزشی، محتوایی و تصویرگری و هم‌چنین بیان شرایط لازم برای اجرای موفقیت‌آمیز مواد آموزشی تولید شده از جمله موارد ارزشیابی کتاب های درسی است.
وی ادامه داد: همچنین بررسی میزان تناسب مواد آموزشی تولید شده یا تغییرات با توانمندی‌های دانش‌آموزان، احصاء نقاط ضعف مواد آموزشی تولید شده از نظر کمک به تحقق اهداف برنامه و تناسب حجم محتوای ارائه شده با زمان در اختیار، از دیگر موارد ارزشیای کتاب های پایه دوم و ششم ابتدایی است.

 

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۳
کد خبر : 1122
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »