جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اردوگاه آوارگان فلسطینی در دمشق هدف خمپاره قرار گرفت

danesheroz آذر ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

یک اردوگاه پرجمعیت آوارگان فلسطینی در دمشق، پایتخت سوریه، هدف آتش خمپاره‌ای قرار گرفته است. این خمپاره ‌روز پنج‌شنبه (۲۳ آذر، ۱۳ دسامبر) به اردوگاه یرموک در حومه جنوب دمشق برخورد کرد. اردوگاه یرموک و نواحی اطراف آن در چند ماه گذشته متحمل فشار ناشی از درگیری‌ها بین شورشیان و نیروهای دولتی سوریه بوده است. [&hellip

یک اردوگاه پرجمعیت آوارگان فلسطینی در دمشق، پایتخت سوریه، هدف آتش خمپاره‌ای قرار گرفته است.
اردوگاه فلسطین

این خمپاره ‌روز پنج‌شنبه (۲۳ آذر، ۱۳ دسامبر) به اردوگاه یرموک در حومه جنوب دمشق برخورد کرد.

اردوگاه یرموک و نواحی اطراف آن در چند ماه گذشته متحمل فشار ناشی از درگیری‌ها بین شورشیان و نیروهای دولتی سوریه بوده است.

ساکنان اردوگاه یرموک می‌گویند که ارتباط این اردوگاه به مناطق هم‌جوار بسته شده است و صدای درگیری‌های به گوش آن‌ها می‌رسد.

در پی اصابت خمپاره به ارودگاه آوارگان مردوک در ماه دسامبر دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدند.

ناآرامی‌ها سوریه در حالی ادامه دارد که روز پنج‌شنبه به دنبال انفجار بمبی در حومه دمشق، دست‌کم ۱۶ نفر از جمله چند زن و کودک کشته و شماری نیز مجروح شدند.

دست‌کم ۱۲ نفر نیز روز چهارشنبه در سری انفجارهای مرگ‌بار که دمشق پایتخت سوریه را لرزاند، کشته و شماری دیگر زخمی شده‌اند.

پیشتر در همین روز سه بمب در نزدیکی ورودی اصلی وزارت کشور در منطقه «کفرسوسه» دمشق منفجر شد که در این حادثه دست کم هفت نفر کشته شدند.

سوریه از مارس ۲۰۱۱ صحنه ناآرامی‌ها بوده است. در خشونت و ناآرامی‌های سوریه ده‌ها نفر از جمله تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و ارتش این کشور کشته شده‌اند.

دولت سوریه می‌گوید این ناآرامی‌ها از خارج کشور طراحی می‌شوند و گزارش‌ها نشان می‌دهند، تعداد بسیار زیادی از شورشیان اتباع خارجی هستند.

منبع: پرس تی وی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۷
کد خبر : 935
بازدیدها: 243

پاسخی بگذارید »