سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل آموزش پرورش استان البرز:

ارتقای توانمندی حرفه ای کارکنان از طریق آموزش و انگیزش محقق می شود

danesheroz7 شهریور ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
ارتقای توانمندی حرفه ای کارکنان از طریق آموزش و انگیزش محقق می شود

دانش روز: خسرو ساکی گفت : از دیگر برنامه های ما ارتقای توانمندی حرفه ای کارکنان است که این امر از طریق آموزش و ایجاد انگیزش محقق خواهد شد

سیره شهیدان بزرگترین درس برای دانش آموزان است

به گزارش دانش روز ، مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ، خسرو ساکی ، امروز در حاشیه مراسم جشن شکوفه های استان که در مدرسه پسرانه شهید علافی های کرج برگزار شد در گفتگو با خبر نگار دانش روز ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و یاد کردن از شهدای گرانقدر هشت  سال دفاع مقدس تقارن این روز را با آغاز هفته ای به همین نام فرصتی مغتنم شمرد و گفت : امروز روزی است که همه دانش آموزان ایران زمین باید به مرور اصلی ترین درس زندگی خود ، یعنی درس فداکاری ، جهاد، مقاومت  و شهامت بپردازند. درسی که رزمندگان سلحشور هشت سال  دفاع مقدس آن را برای نسل های آینده خود به یادگار گذاشتند.

از تمامی مسئولین سپاسگذارم

او در ابتدای گفته های خود خود را خادم آموزش و پرورش نامید و ادامه داد: بنده به نوبه خودم از زحماتی که علی حجرگشت ، ریاست آموزش پرورش ناحیه یک کرج و همچنین مدیریت محترم مدرسه شهید علافی ها، متقبل شدند تشکر میکنم. در اینجا جا دارد از تمامی روسای آموزش پرورش های کرج و دیگر شهرستان های استان البرز نیز باد کنیم که با  ماه ها تلاش بی وقفه خود مقدمات بازگشایی مدارس استان را فراهم کردند.

وی به نقش مهم اولیا در رشد شعور فرهنگی دانش آموزان اشاره کرد و افزود: ما بنا داریم با توکل بر خدا و همت همکاران خود در تمامی دستگاه های اجرایی آموزش و پرورش ، گام های موثری در مسیر ارتقا کیفیت خدمات آموزش و پرورش ، در حد شایستگی ها و استعدادهای والای دانش آموزان استان برداریم.

دانش آموزان البرز در سال ۹۱-۹۲ خوش درخشیدند

وی درباره عملکرد سازمان آموزش و پرورش استان البرز در سال تحصیلی ۹۱-۹۲ به خبرنگار ما گفت: شایستگی های استان در سال تحصیلی که گذشت بر همگان اثبات شد.دانش آموزان افتخار آور البرزی با کسب دو مدال طلای جهانی در المپیاد های ریاضی و فیزیک، و کسب رتبه اول و سوم کنکور سراسری در رشته های ریاضی و هنر و ده ها و ده ها رتبه ممتاز دیگر نشان دادند که از پتانسیل و استعداد بالایی برخوردار هستند و این موضوع بی شک مسئولیت ما را سنگین تر خواهد کرد. مسئولین آموزش پرورش و اولیای دانش آموزان موظف هستند هر چه در توان دارند انجام داده تا این  استعداد ها پویا تر و بالنده تر از گذشته برای استان البرز و میهن عزیزمان ایران افتخار آفرین باشند و آینده ای پرامید و روشن را رقم بزنند.

چهار محور اصلی را در نظر داریم

خسرو ساکی در ادامه سخنانش درباره  برنامه های آتی ادارات آموزش پرورش به چهار محور اصلی این دستگاه اجرایی اشاره کرد و تصریح کرد : برنامه مداری در حوزه اموزش و پرورش استان اولویت اول کاری ما است. البته این بدین معنا نیست که تا کنون برنامه ای نبوده ، بلکه منظور این است که ما قصد داریم با نگاهی دیگری سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

این مسئول ادامه داد: از مدرسه تا اداره کل بر اساس راهبرد ها و راهکار ها و عناصری که در سند تحول بنیادبن به عنوان اهداف کلان و عملیاتی آموزش پرورش مطرح شده ، برنامه ای تدوین شده داشته باشد و ما تصمیم داریم این برنامه ها را با شورای معلمان ، انجمن اولیا مربیان و سازمان های آموزش پرورش درمیان بگذاریم و نظر خواهی کنیم و سپس آن را تصویب کنیم تا تفاهم نامه ای باشد بین خانه ،مدرسه و ادارات باشد. در نهایت نیز عملکرد مدارس را بر اساس همین برنامه ارزیابی می کنیم.

وی افزود : از دیگر برنامه های ما ارتقای توانمندی حرفه ای کارکنان است که این امر از طریق آموزش و ایجاد انگیزش محقق خواهد شد. بهبود برنامه ها ینظارت و راهنمایی را نیز در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

وجود نظامی جهت ارزیابی از واجبات است

خسرو ساکی چهارمین محور برنامه های آموزش پرورش را ، استقرار نظام ارزیابی عملکرد بیان کرد و گفت : امیدوارم خداوند توفیق دهد که این ۴ محور به کار گرفته شود و من به عنوان خادم دانش آموزان استان البرز بیش از پیش شاهد سرفرازی این نوجوانان باشم.

وی در پایان از حضور سبز تمام کسانی که پا به این محفل علم و ادب گذاشتند تقدیر کرد و تصریح کرد: همه با هم ، دست در دست هم میکوشیم برای رسیدن روزهای روشن و پر امید و با تکیه بر دولت تدبیر و امید از هیچ تلاشی فروگذار نکینم.

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۱
کد خبر : 61799
بازدیدها: 373

پاسخی بگذارید »