دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر دفاع :

ارتش قدرتمندسوریه نیازی به سلاح ایران ندارد

28 danesheroz خرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
ارتش قدرتمندسوریه نیازی به سلاح ایران ندارد

سردار احمد وحیدی در حاشیه جلسه امروزهیئت دولت گفت: ارتش سوریه قدرتمند است و نیازی به سلاح ندارد و ضرورتی نیست که ایران سلاح در اختیار آنها قرار دهد

به گزارش دانش روز ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نوشت : سردار احمد وحیدی وزیر دفاع در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران از رونمایی قریب‌الوقوع موشک‌های جدید هواپایه و یک زیردریایی بومی و نیز افتتاح مرکز مراقبت فضایی خبر داد.

وزیر دفاع لغو تحریم تسلیحاتی تروریست‌ها در سوریه از سوی اتحادیه اروپا را محکوم کرد و گفت: اینکه اتحادیه اروپا بخواهد به تروریست‌ها در یک کشور سلاح برساند تا زیرساخت‌های یک ملت را تخریب کنند، اقدامی زشت و ناپسند است.

وی افزود: توسعه فعالیت‌های تروریستی مورد قبول هیچکس نیست و نشانگر سقوط است و برخی می‌خواهند دیگران را نیز با خود به گرداب سقوط ببرند.

سردار وحیدی متذکر شد که چنین اقداماتی ممکن است رویکرد و تصمیمات کشورهای دیگر در منطقه را نیز تغییر دهد.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد که باید نسبت به تحولات با هوشیاری کامل برخورد کرد تا هرچه زودتر بحران پایان یابد.

وزیر دفاع در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص ادعای غربی‌ها مبنی بر صدور سلاح از ایران به سوریه اظهار داشت: سوریه کشوری قوی است که در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده است.

وحیدی افزود: نیازی به صدور سلاح به سوریه نیست و ضرورتی ندارد و ارتش سوریه قدرتمند است و در این روزها دیدیدم که نقش مهمی در پاکسازی مناطق مختلف این کشور از وجود تروریست‌ها داشته است.

وی در خصوص روابط ایران با روسیه در خصوص همکاری در بحث دریای خزر اظهار داشت: روابط ما در چارچوب نگاه صلح‌آمیز جمهوری اسلامی به دریای خزر است که در حال گسترش است.

چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۶
کد خبر : 22291
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »