دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ارتباط ترک‌ خوردگی لب با دیابت

danesheroz1 مهر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
ارتباط ترک‌ خوردگی لب با دیابت

دانش روز: لب‌های خشک و ترک‌ خورده می‌توانند نشانگر حالت‌های مختلف و بیماری‌هایی مثل دیابت یا هرپس یا بیماری کرون باشد

به گزارش دانش روز، دکتر زهرا حلاجی متخصص پوست و مو گفت: با نزدیک شدن هوای سرد ممکن است افراد زیادی دچار خشکی و ترک لب شوند و در این مواقع مالیدن اندکی وازلین یا پماد آ+د بر روی لب‌ها موجب نرمی‌ آنها می‌شود این نکته را به ویژه در زمستان که لب‌ها دچار خشکی و ترک‌خوردگی و سرمازدگی می‌شوند با یاد داشته باشید اندکی وازلین یا پماد آ+د موجب تسکین و التیام ترک‌خوردگی لب‌ها می‌شود.
وی گفت: اگر دچار زخم گوشه لب شده‌اید مقداری الکل کامفر از داروخانه خریداری کنید و روزی سه بار با پنبه روی ضایعه بمالید البته اگر عفونی باشد باید به پزشک مراجعه نموده و آنتی‌بیوتیک مناسب دریافت کنید.
وی افزود: اما لب‌های خشک و ترک خورده می‌توانند نشانگر حالت‌های مختلف و بیماری‌هایی مثل دیابت یا هرپس یا بیماری کرون باشند.
دکتر حلاجی در ادامه افزود: همه ما می‌دانیم که بودن در هوای خیلی گرم یا سرد ممکن است باعث شود لب‌های شما خشک و ترک خورده شود اما گاهی مسئله به این سادگی‌ها نیست و گاه این حالت می‌توانی نشانگر وضعیتی خاص باشد. حواس‌تان باشد که اگر این وضعیت برای مدتی طولانی باقی ماند و دلیل خاصی برای آن پیدا نکردید حتما با پزشک مشورت کنید و همچنین زمانی که هوا خیلی سرد و لب‌هایتان ترک خورده است ‌‌آن‌ها را مدام خیس نکنید زیرا این کار وضعیت آن را بدتر می‌کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۳
کد خبر : 65955
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »