پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اربعین خاص خاص امام حسین (ع) و بزرگترین اجتماع مسلمانان است

danesheroz دی ۱۴, ۱۳۹۱ ۰

حجت الاسلام عباسی مدرس حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار تیتریک، غفلت زدایی عاشق پروری، دشمن شکنی را از ویژگی های اربعین برشمرد و افزود: اربعین خفتگان را بیدار کردن است. اربعین دشمن شکنی است و دشمن شناسی است و دوست شناسی است و پای دوست را به اخر ایستادن است همه اینها در [&hellip

حجت الاسلام عباسی مدرس حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار تیتریک، غفلت زدایی عاشق پروری، دشمن شکنی را از ویژگی های اربعین برشمرد و افزود: اربعین خفتگان را بیدار کردن است. اربعین دشمن شکنی است و دشمن شناسی است و دوست شناسی است و پای دوست را به اخر ایستادن است همه اینها در واقع از برکات اربعین است که امروز ما داریم می بینیم .

عباسی با بیان این که کربلا یک زائر دارد که اربعین به اسم اوست گفت: جابرابن عبدالله انصاری در اولین اربعین، زائرامام حسین علیه السلام بود.
وی افزود: مهمترین کاری که جابرابن عبدالله انصاری و آل الله کردند این بود که اربعین تا به امروز زنده مانده است.

در صبح روز یازدهم محرم حضرت زینب دیدند که حالت خاصی به امام سجاد(ع) دست داده است که امدند و پرسیدند چه شده برادر . که بعد با گریه و التهاب امام سجاد می فرمایند اینها کشته های خودشان را دفت کردند کشته های ما را دفن نکردند انگار ما را مسلمان نمی دانند.

حضرت زینب  می فرمایند که امروز می توان درک کرد . می فرمایند نگران نباش می بینم روزی را که انقدر این قبر زائر دارد و آن را عزیز و گرامی می دارند .

 

عباسی ضمن اشاره به این که اربعین برای هیچ ائمه ای حتی پیامبر برگزار نمی شود گفت: درواقع جابرابن عبدالله و ال الله در خصوص کربلا سنت آفرینی کردند.
وی  شجاعت پروری و تواب پروری را از  نتایج ویژه افشاگری های حضرت زینب برشمرد و گفت: ما می بینیم که امروز ۱۶میلیون زائر کربلا از تمام نقاط جهان در روز اربعین در کربلا تجمع می کنند در حالی که در مراسم حج که بین تمام مسلمانان مشترک است تنها دو الی سه میلیون نفر حضور پیدا می کنند.
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۸
کد خبر : 2581
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »