یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس ستاد فناوری نانو خبر داد

ارائه ۱۴ هزار پایان‌نامه دانشجویی در حوزه نانو/ تشکیل نانو کلوپ دنیا در آینده‌ نزدیک

28 danesheroz اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
ارائه ۱۴ هزار پایان‌نامه دانشجویی در حوزه نانو/ تشکیل نانو کلوپ دنیا در آینده‌ نزدیک

رئیس ستاد فناوری نانو از ارائه ۱۴ هزار پایان‌نامه دانشجویی در حوزه نانو در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۹ دانشگاه کشور در دوره کارشناسی ارشد و ۱۴ دانشگاه در دوره دکتری در حوزه تخصصی نانو فعال هستند

سعید سرکار رئیس ستاد نانو فناوری کشور صبح امروز در سیزدهمین همایش دانش آموختگان نانو فناوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تاریخچه رشد نانو فناوری در کشور، گفت: در سال ۸۰ با رصد وضعیت فناوری در کشورهای جهانی فناوری نانو به عنوان یک فناوری نوظهور و بین رشته‌ای با تاثیر گذاری بالا مورد توجه دانشمندان و مسئولان کشور قرار گرفت و ستاد ویژه فناوری نانو پس از دو سال مطالعه و سیاستگذاری مصوب شد.

وی افزود: در مطالعات کارشناسی مقرر شد که در سال ۲۰۱۵ ایران در تمام زنجیره‌های تولید علم تا ثروت به رده ۱۵ جهان برسد که با تلاش دانشمندان و محققان ایرانی در سال ۲۰۱۰ مطالعات را شروع کردیم، در حالی که در آن سال رتبه ۵۹ جهان و ۶ کشورهای اسلامی را داشتیم امروز در سال ۲۰۱۲ با تولید بیش از ۴ درصد تولیدات علم دنیا مقام هشتم تولید علم در جهان را داریم.

سرکار اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹ دانشگاه کشور در دوره کارشناسی ارشد و ۱۴ دانشگاه در دوره دکتری در حوزه‌های تخصصی نانو فناوری فعال هستند.

به گفته رئیس ستاد نانو فناوری کشور تا به امروز ۱۴ هزار پایان نامه دانشجویی در حوزه نانو فناوری به پایان رسیده یا در حال اتمام است.

وی از تشکیل نانو کلوپ در دنیا در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: به زودی در کشورهایی در دنیا کلوپ نانو فناوری را به سکان داری کشورهای موثر در این حوزه تشکیل می‌دهند و هدف ما این بود که تا زمان شکل گیری کلوپ نانو به جایی برسیم که نتوانند ایران را خارج از این کلوپ در نظر بگیرند.

وی افزود: ما در سال ۲۰۰۱ هشت مقاله در حوزه نانو فناوری منتشر کرده بودیم و درحال حاضر به سطحی رسیدیم که در پایان سال ۲۰۱۲ بیش از ۳۶۰۰ مقاله در این حوزه منتشر کردیم.

سرکار عنوان کرد: در حوزه انتشار مقاله در فناوری نانو از سالی هشت مقاله به روزی ۱۰ مقاله در ۱۲ سال رسیده‌ایم.

رئیس ستاد نانو فناوری کشور ادامه داد: در حال حاضر در حوزه نانو فناوری بیش از ۲۵۰ شرکت فعال هستند و ۱۵۰ فناوری مبتنی بر نانو در بازار وجود دارد.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۶
کد خبر : 15881
بازدیدها: 158

پاسخی بگذارید »