چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش

ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی به دانش‌آموزان

danesheroz1 مرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی به دانش‌آموزان

دانش روز: مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: در هر منطقه حداقل ۳ باب کانون مدرسه به تفکیک دوره‌های تحصیلی و جنسیت به عنوان کانون محله و مدرسه به عنوان زیر مجموعه کانون‌های مرکزی به فعالیت‌ خواهند پرداخت

به گزارش دانش روز،  محمد ابراهیم محمدی، اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و تربیتی در هر منطقه به عنوان مراکز ثابت فعالیت‌ها تعیین گردیده و کانون‌های مدرسه و محله بنابر نیازهای منطقه و توان جذب دانش‌آموزان و نیز امکانات موجود و قابل جذب زیر نظر کانون‌های فرهنگی و تربیتی فعالیت خواهند نمود.

وی افزود: در هر منطقه حداقل ۳ باب کانون مدرسه به تفکیک دوره‌های تحصیلی و جنسیت به عنوان کانون محله و مدرسه به عنوان زیر مجموعه کانون‌های مرکزی به فعالیت‌ خواهند پرداخت. وی تعامل و همکاری دو جانبه بین کانون و مدرسه به منظور ارائه خدمات متقابل بین کانون و مدرسه اقماری و ارائه خدمات به این مدارس در حوزه‌های فرهنگی، ادبی، ورزشی، اجتماعی، علمی، مهارتی و اردویی و در قالب برنامه‌های عمومی را از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف این کانون‌ها عنوان کرد.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود مهارت‌آموزی و کارگاه‌های آموزشی و انجمن‌ها توسط مدیران کانون‌های فرهنگی تربیتی با استفاده از فضاهای موجود مدارس هر ناحیه و منطقه را از دیگر اهداف راه‌اندازی کانون‌های اقماری و کانون مدرسه برشمرد.
مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در خاتمه ضمن قدردانی از مدیران مدارس خواستار هماهنگی و همکاری در اجرای صحیح و اصولی برنامه‌های کانون‌ها شده و از مدیران کانون‌ها درخواست نمود: ضمن اجرای برنامه هفتگی و تشکیل انجمن‌ها و کارگاه‌ها و برنامه‌های عمومی برای تحت پوشش قرار دادن، شناسایی و معرفی استعدادهای دانش‌آموزی تمام تلاش خود را به کار گیرند. هم‌اکنون نیز ۱۲۰۰ کانون فرهنگی تربیتی در کشور فعالیت دارند.

منبع:پانا

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۶
کد خبر : 42338
بازدیدها: 279

پاسخی بگذارید »