چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی

ارائه آموزش‌های سبک زندگی به دانش‌آموزان با طرح‌های سازمان دانش‌آموزی

danesheroz اسفند ۲۵, ۱۳۹۱ ۰
ارائه آموزش‌های سبک زندگی به دانش‌آموزان با طرح‌های سازمان دانش‌آموزی

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی، گفت: سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران با طرح هایی چون ˝یاران مدرسه˝، همیار انرژی˝ و ˝یاوران امداد˝ آموزش های سبک زندگی را به دانش آموزان ارائه می کند

با اشاره به موضوع سبک زندگی، اظهار کرد: مقوله سبک زندگی یعنی روش‌ها یا چگونه زندگی کردن که برای آن نیازمند مبانی هستیم که خوشبختانه مبانی آن در سیره اهل بیت (ع) وجود داد و اقدامات ویژه برای القا سبک زندگی لازم داریم.

وی افزود: اکنون در برنامه ریزی هستیم تا طرح هایی برای  سبک زندگی  ارائه کنیم که همین “طرح یاران مدرسه” و “همیار انرژی” سازمان دانش آموزی راه اندازی شده است. یعنی می خواهیم شیوه استفاده از انرژی را به دانش آموزان آموزش دهیم و در واقع قصد از این کار تغییر سبک زندگی آنها در حوزه استفاده صحیح از امکانات الهی است.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی ادامه داد: سبک زندگی بیشتر از آنکه به مبانی نیاز داشته باشد به مجموعه از اقدامات نیاز دارد که هر کدام از این اقدامات روش و شیوه های انسان ها را تغییر دهد و در آن صورت است که می توان گفت سبک زندگی ما تغییر کرده است.

روستایی با اشاره به طرح یاوران امداد در مدارس گفت: این طرح کمک می کند تا دانش آموزان به جای آنکه مال اندوزی کنند به انفاق و یاری به هم نوع تشویق شوند که این بسیار تاثیر گذار است. البته اصلاح همه جانبه سبک زندگی مربوط به وزارت آموزش و پرورش نیست بلکه بخشی از آن با مدیریت در خانواده اصلاح می شود.

وی تصریح کرد: مبانی اصلی برای تغییر در سبک زندگی باید برگرفته از دین و ائمه معصومین (ع) باشد که با توجه به سن دانش آموزان به آنها نقش هایی را واگذار می کنیم.

وی ادامه داد: بزرگترین رسالت رسانه ملی آن است که قالب سبک زندگی را برهم نزند و مردم را به تجمل گرایی دعوت نکند که البته نسبت به گذشته تغییرات بسیاری در آن صورت گرفته و متاسفانه در برخی از برنامه های رسانه ملی سبک زندگی ترویج می شود که باید با آن مبارزه کرد.

قائم مقام معاون وزیر در سازمان دانش آموزی خاطر نشان کرد : البته ماهواره ها و رسانه های غربی نیز در سبک زندگی جوانان و نوجوانان ما تاثیرات بسیار مخربی دارد که نباید از آن غافل شد و همین امر رسالت رسانه ملی را سنگین تر می کند.

وی اذعان داشت: صدا و سیما می تواند برنامه هایی را تولید کند که  از مضرات اسراف دانش آموزان را آگاه کند و سعی بر آن کند تا سبک زندگی ایرانی زیر سئوال نرود. بنابراین صدا و سیما می تواند به عنوان بزرگترین نهاد تربیتی کشور کار کند.

روستایی افزود: اصلی ترین پیشنهاد ما به والدین همان است که امیرمومنان علی (ع) فرمودند”فرزند بر والدین ۳ حق دارد انتخاب نام خوب ،آموزش قرآن و تربیت مناسب “بنا بر این مسئولیت تربیت دانش آموزان از وظایف اصلی خانواد ه ها است و به همین دلیل خانواده ها باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

وی تاکید کرد: والدین باید در خانواده شرایطی را فراهم کنند که آرامش روانی حاکم باشد و مراقب فرزندان خود باشند و با صمیمیت آنها را با سبک زندگی آشنا سازند؛ زیرا در مدرسه بیشتر دانش آموزان درگیر درس خواندن هستند و خیلی از اتقاق ها صورت نمی گیرد بنابراین بیشتر شخصیت دانش اموزان در محله ، خانه و درون خانواده شکل می گیرد.

جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۵
کد خبر : 9843
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »