جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ادعای جدید منابع نظامی غرب علیه ایران

danesheroz1 مرداد ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
ادعای جدید منابع نظامی غرب علیه ایران

دانش روز: مجله اطلاعات نظامی جین در ادامه فضا‌سازی رسانه های غربی قبل از مذاکرات هسته ای کشورمان با گروه ۱+۵ مدعی شد ایران سایت موشکی ساخته است که می تواند برای پرتاب موشک بالستیک قاره پیما مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش دانش روز، مجله اطلاعات نظامی جین، اخیرا مدعی شده تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد ساخت و سازهای گسترده‌ای طی ۳ سال اخیر در یک مرکز نظامی در نزدیکی شهر شاهرود صورت گرفته است که به ادعای این مجله می تواند برای پرتاب موشک قاره پیما مورد استفاده قرار گیرد.

این ماهنامه مدعی شده سازه‌هایی همچون برج پرتاب و بخش‌های مدیریت و پیشتیبانی در این پایگاه ساخته شده است. این نشریه مدعی شده سایت شاهرود یکی از ۳ سایت برنامه فضایی ایران را تشکیل می دهد.

ماتئو کلمنتس، سردبیر نشریه‌‌جین مدعی شده است:« بررسی تصاویر سایت شاهرود حاکی از ساخت سازه استراتژیکی برای آزمایش موشک‌های بالستیک است.»

این خبر در ادامه دور جدید جنگ روانی رسانه های غربی همزمان با روی کار آمدن دولت جدید و افزایش امید به حل و فصل مسالمت آمیز پرونده هسته ای کشورمان صورت می گیرد.

چندی قبل رسانه های غربی به نقل از گروهک تروریستی منافقین مدعی شدند ایران در حال ساخت یک سایت هسته ای در منطقه دماوند است که این ادعا از سوی مقامات کشورمان تکذیب شد.

منبع:پانا

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۴
کد خبر : 48603
بازدیدها: 315

پاسخی بگذارید »