شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ادای احترام آتش نشانان کرجی به شهیدعباسی

danesheroz2 اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
ادای احترام آتش نشانان کرجی به شهیدعباسی

هیئتی ۱۵ نفره متشکل از مدیرعامل و کارکنان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج با حضور در مراسم تشییع جنازه شهید امید عباسی آتش نشان فداکار، به عمل ایثارگرانه و خانواده بزرگوار وی، ادای احترام کردند

به گزارش گروه اجتماعی دانش روز، وقتی جانت را برای جان‌ بخشیدن به بدن های دیگر تقدیم می کنی،‌ یعنی روحی بزرگ بر وجودت مستولی شده؛‌ روحی که متعلق به این جا و این زمین نیست،‌ فراتر و وراتر از نگاهی کوچک و خرد و وابسته به ملحقات این دنیا است.

1_635045917237891613_s

این وقتی به مردم یک دیار اثبات می شود که مردی از جنس مهربانی، بر آتش وجود خانواده ای آب حیات می پاشد و با مرگ خویش به سه جان دیگر،‌ زندگی می بخشد. آتش نشانی، حرفه ای است که وقتی کسی برای حضور در آن داوطلب می شود یعنی پا روی بسیاری از خواسته‌ها و هراس‌هایش گذارده و تا پای گذشت از جان برای همنوعانش پیش می رود. مرگ ایثارگرانه امید عباسی آتش نشان شهید شهرداری تهران نیز از این دست بود. اقدامی که به نجات جان دختربچه ای ۹ ساله اسیر در میان آتش و دود در ساختمانی ۱۰ طبقه انجامید و پس از آن نیز با اهدای اعضای این شهید که در اثر خفگی و دودگرفتگی دچار مرگ مغزی شده بود،‌ جان سه نفر از همنوعانش نجات پیدا کرد. بر این اساس صبح امروز هیئتی ۱۵ نفره شامل مدیرعامل و کارکنان خانواده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در مراسم خاک سپاری این شهید شرکت کرده و پیام تسلیت همکاران وی در شهرداری کرج را به خانواده وی رساندند.

از جنس عباسی ها در حرفه خطیر آتش نشانی فراوان است حاجعلی فرجامی که در مراسم تشیع جنازه این شهید که  در محل ستاد مرکزی آتش نشانی شهرداری تهران انجام شد شرکت داشت،‌ گفت: شهادت شایسته مردانی است که با همه وجود در مقابل خواست خدا مطیع و قانع هستند تا آنجا که جانشان را برای نجات همنوعان شان تقدیم می کنند. فرجامی اظهار داشت: از جنس عباسی ها در حوزه کاری دشوار و خطرناکی چون آتش نشانی و خدمات ایمنی فراوان است. این افراد همواره در گمنامی و با توقعاتی اندک در جامعه خدمت رسانی کرده و برای نجات جان هموطنانشان تلاش می کنند. کالبد این شهید از جان گذشته، امروز در قطعه شهدای بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد. روحش شاد و یادش گرامی..

منبع: پانا

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۳
کد خبر : 18759
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »