سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برای یک روز انجام شد:

اداره دبستان‌ های رودان توسط دانش‌ آموزان

danesheroz1 آذر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
اداره دبستان‌ های رودان توسط دانش‌ آموزان

دانش روز: دانش‌آموزان ابتدایی در شهرستان رودان طی یک روز در قالب طرحی با عنوان «تمرین نقش‌ پذیری دانش‌ آموزان» اداره مدرسه خود را در دست گرفتند

به گزارش دانش روز، به منظور ایجاد اعتماد به نفس، روحیه خودباوری و مسئولیت‌ پذیری در دانش‌آموزان و نیز آشنایی دانش‌آموزان با مسائل موجود در مدرسه، طرح «تمرین نقش‌پذیری دانش‌آموزان» در دبستان شهدای مکه و شهید غلامپور این شهرستان برگزار شد.

به گفته مسئولان برگزاری، این طرح با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مسئولیت‌های آموزشگاه و مسائل موجود و نیز بالا بردن سطح آگاهی و خودباوری در مدارس مذکور برگزار شده است.

در این طرح که دانش‌آموزان پایه‌های دوم تا ششم حضور دارند، یک روز در هر ماه وظیفه اداره مدرسه بر عهده دانش‌آموزان مدرسه قرار می‌گیرد.

در این روز کارهای مدیریتی و اجرایی آموزشگاه تا تدریس در کلاس را دانش‌آموزان زیر نظر مدیر و معلمان به اجرا در می‌آورند.

در اجرای این طرح که با حضور معاون آموزش ابتدایی و کارشناسان همراه می‌شود، دانش‌آموزی که ایفاگر نقش مدیر است، گزارش عملکرد دو ماهه آموزشگاه را در زمینه‌های آموزشی، پرورش و خدماتی به حاضران اعلام می‌کند.

علاوه بر ایجاد اعتماد به نفس و ارتقای خودباوری و تلاش، بالابردن سطح آگاهی و مطالعه، درک شرایط موجود مدرسه، تعاون و همکاری و ایجاد روحیه نشاط در آموزشگاه نیز از دیگر اهداف این طرح است.

منبع: فارس

 

پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۳
کد خبر : 81145
بازدیدها: 354

پاسخی بگذارید »