یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اخراج دو دانش‌ آموز دختر عربستانی به دلیل اظهارات سیاسی

danesheroz1 اسفند ۴, ۱۳۹۲ ۰
اخراج دو دانش‌ آموز دختر عربستانی به دلیل اظهارات سیاسی

دانش روز: مسئولان یک مدرسه در منطقه الجارودیه واقع در استان قطیف در شرق عربستان دو دانش آموز دختر را به دلیل نوشتن عبارت‌ های سیاسی در دفتر خاطرات خود، اخراج کردند

به گزارش دانش روز، به نقل از پایگاه خبری العهد، مسئولان یک مدرسه استان قطیف واقع در شرق عربستان دو دانش آموز دختر را به دلیل نوشتن عبارت‌های سیاسی در دفتر خاطرات خود، اخراج کردند.

یکی از دانش آموزان این مدرسه می‌گوید: معلم دفتر خاطرات شخصی «فاطمه» را باز و بعد از مشاهده برخی از عبارت‌های سیاسی به مدیر مدرسه شکایت کرد که مدیریت مدرسه بلافاصله این دانش آموز را اخراج کرد.

دانش آموزان مدرسه در همبستگی با این دو دختر در صفحات خود بر روی توئیتر اعلام کرده‌اند که در مدرسه حاضر خواهند شد ولی در هیچ یک از فعالیت‌های مدرسه شرکت نخواهند کرد.

همزمان با این مسئله جنبشی در استان شیعه نشین قطیف تحت عنوان «جنبش محرومان» به راه افتاده است. هدف این جنبش این است که گرفتاری‌های این منطقه که شامل فقر، بیکاری، ضعف زیرساخت‌ها، کمبود مسکن و تاسیسات آموزشی و بهداشتی می‌شود، به گوش جهانیان برساند.

در همین رابطه منطقه شیعه نشین قطیف واقع در شرق عربستان که ۹۰ درصد از منابع نفتی عربستان سعودی در آن قرار دارد از سوی مقامات عربستانی به صورتی کاملا عمدی رها شده است و این استان بزرگ تنها یک بیمارستان دارد و از دانشگاه نیز محروم است.

 

منبع: ایرنا

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۵
کد خبر : 94956
بازدیدها: 306

پاسخی بگذارید »