جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اخراج دختری از مدرسه به دلیل بلندی قد

danesheroz1 بهمن ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
اخراج دختری از مدرسه به دلیل بلندی قد

دانش روز: یک دختر نوجوان برزیلی که تنها ۱۴ سال سن دارد، با ۲ متر و ۶ سانتیمتر قد عنوان بلند قدترین نوجوان دنیا را به دست آورده است

به گزارش دانش روز، رسانه‌های برزیلی این دختر ۱۴ ساله را که «الیسانی سیلوا» نام دارد کشف کرده‌اند. این دختر نوجوان با ۲ متر و ۶ سانتیمتر قد از یکسری مشکلات فیزیکی رنج می‌برد. الیسانی در یک خانواده فقیر در شهر کوچکی واقع در ایالت پارا برزیل بزرگ شده است. از میان ۷ خواهر و برادر، وی تنها فرزند خانواده است که از سن ۱۱ سالگی شروع به رشد بی اندازه کرده است.

قد بلند این دختر مشکلاتی برای وی ایجاد کرده است. برای مثال دو سال قبل مجبور شد مدرسه ابتدایی را به دلیل اینکه در اتوبوس مدرسه جا نمی‌شد ترک کند. وی علاوه بر مشکلات فیزیکی از میگرن دائمی نیز رنج می‌برد. در خانه همیشه باید مواظب سر خود باشد که به در و دیوار برخورد نکند. همچنین مشکلاتی نیز در خوابیدن دارد چرا که تخت این نوجوان نسبت به قد وی بسیار کوچک است.

این دختر در این خصوص گفت: متاسفانه والدین من پول کافی برای درمان من ندارند. به همین دلیل می‌خواهم خودم با کار کردن زندگی جدیدی را شروع کنم. به گفته کارشناسان، این دختر از بیماری ژیگانتیسم (غول آسایی) رنج می‌برد. این بیماری در اثر تولید بیش از حد هورمون رشد (سوماتوتروپین) پیش از رسیدن به سن بلوغ ایجاد می‌شود.

الیسانی هر سال ۱۵ سانتیمتر رشد می‌کند و آرزو دارد که بازیکن والیبال یا بسکتبال شود. براساس گزارش کورییره دلا سرا، در برزیل با ۱۹۰ میلیون نفر جمعیت، الیسانی تنها مورد بلند قد نیست. به طوریکه سه سال قبل یک پسر ۲۵ ساله به نام خوزه کریستوائو دا سیلوا با ۲ متر ۲۴ سانتیمتر قد و پیش از آن هم یک پسر ۲۴ ساله به نام «خولیسون فرندازس دا سیلوا» با ۲ متر و ۲۹ سانتیمتر قد شناسایی شده بودند.

به گزارش مهرعلیرغم اینکه نام خانوادگی هر سه مورد قدبلند برزیلی «سیلوا» است اما هیچ رابطه خویشاوندی میان آنها وجود ندارد.

یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۷
کد خبر : 91270
بازدیدها: 327

پاسخی بگذارید »