دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اخذ وجه از اولیا و دانش‌ آموزان در مدارس دولتی ممنوع است

danesheroz1 آذر ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
اخذ وجه از اولیا و دانش‌ آموزان در مدارس دولتی ممنوع است

دانش روز: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بر اساس قانون دریافت هرگونه وجهی از اولیا و دانش‌آموزان در مدارس دولتی ممنوع است

به گزارش دانش روز، فرهاد بشیری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص دریافت اخذ وجه در مدارس اظهار داشت: بر اساس قانون دریافت هرگونه وجهی از اولیا و دانش‌آموزان در مدارس دولتی ممنوع است.

888431_PhotoA

وی ادامه داد: مسئولان مدارس با برگزاری جلسات و ارائه برنامه‌ها و کلاس‌های تقویتی می‌توانند با رضایت اولیا از آنها وجهی را دریافت کنند.

بشیری گفت: اولیایی که از نحوه عملکرد مدیریت واحد آموزش فرزندانشان در این زمینه شکایتی داشته باشند، می‌توانند با رجوع به مسئولان مربوطه در مراکز آموزش و پرورش اینگونه مسائل را پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: در صورت عدم رسیدگی مراکز آموزش و پرورش، کمیسیون آموزش مجلس می‌تواند به این بحث ورود پیدا کرده و این مسائل را پیگیری کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص تنبیه بدنی در مدارس نیز اظهار داشت: این عمل بر اساس قانون ممنوع و خلاف است و هیچ فردی مجاز به انجام آن در مدارس نیست و هر فرد یا شخصی که مرتکب چنین عملی شود بر اساس قانون با آن برخورد می‌شود.

وی افزود: در صورت تخلف می‌توان از طریق وزارت آموزش و پرورش و دستگاه قضا، اینگونه موارد را به صورت قانونی پیگیری کرد.

منبع: فارس

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۵
کد خبر : 77762
بازدیدها: 336

پاسخی بگذارید »