سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاص ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار برای آیین معنوی اعتکاف در کرج

28 danesheroz اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
اختصاص ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار برای آیین معنوی اعتکاف در کرج

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج از اختصاص ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار از سوی شورای اسلامی شهر کرج برای برگزاری آیین معنوی اعتکاف در کرج خبر داد

به گزارش دانش روز ، داود وحیدی عصر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی فردیس کرج اظهار داشت: از این میزان بودجه مصوب ۳۰۰ میلیون ریال به کرج، ۱۵۰ میلیون ریال مهرشهر و ۱۵۰ میلیون ریال به منطقه فردیس اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: این سنت معنوی بهترین وسیله برای خودشناسی انسان است، بنابراین از این فرصت باید به بهترین نحو ممکن استفاده شود.

وحیدی گفت: با اجرای برنامه‌های معنوی از جمله اعتکاف در کنار تقویت برنامه‌های فرهنگی و بسترسازی در زمینه تقویت روحیه ایمان و اعتقاد در جوانان می‌توان به معنویت حاکم بر فضای روحانی مساجد و ماه رجب نزدیک شد.

وی افزود: شورای اسلامی و شهرداری کرج در برنامه‌های فرهنگی شهر همیشه همکاری داشته و دارند و باید تلاش شود تا برنامه‌های اعتکاف هر سال باشکوه‌تر برگزار شود.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام فلاح، دبیر شورای فرهنگ عمومی فردیس نیز طی سخنانی گفت: ۱۰ مسجد و مصلای امام خمینی (ره) فردیس برای انجام فریضه معنوی اعتکاف در نظر گرفته شده است.

وی ابراز داشت: آیین اعتکاف امسال سوم تا پنجم خردادماه در مساجد و مصلای این منطقه با حضور مردم دیندار و مومن برگزار می‌شود.

این مسئول ابراز داشت: در سال‌های اخیر سنت حسنه اعتکاف با استقبال خوب مردم به ویژه جوانان احیا شده است.

وی گفت: اعتکاف یکی از سنت‌های حسنه دین مبین اسلام است و پیامبر اکرم (ص) در بیان اهمیت آن می‌فرمایند: کسانی که از روی ایمان و اعتقاد معتکف می‌شوند، خداوند گناهان آنها را می‌بخشد.

فلاح در پایان بیان داشت: بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی و فرقه‌های مختلف ناشی از ضعف برنامه‌های فرهنگی در جامعه است که می‌توان با افزایش این برنامه‌ها از جمله رونق‌بخشی به اعتکاف در کنار تقویت اعتقادات و باورهای دینی جوانان روند آسیب‌های اجتماعی تهدیدکننده جوانان را تا حد ممکن کاهش داد.

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۹
کد خبر : 18642
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »