دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاص ۵۰ساعت آموزش رسمی در خارج از محیط کلاس

danesheroz2 تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
اختصاص ۵۰ساعت آموزش رسمی در خارج از محیط کلاس

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ساعات آموزش پایه‌های مختلف تحصیلی از ۴۵ به ۵۰ دقیقه، اظهار کرد: ۵۰ ساعت آموزش رسمی در خارج از محیط کلاس برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است

به گزارش دانش روز، حمیدرضا حاجی بابایی  با اشاره به اینکه فاصله ای بین بسیج و آموزش و پرورش نیست، گفت: حرف اول ما گفتمان انقلاب و رشد فضایل اخلاقی و معنوی  در دانش آموزان است.
وی با شکرگزاری از خداوند متعال بواسطه  برخورداری  آموزش و پرورش از عنایات رهبری افزود: امروز بحمدا… ریل گذاری های آموزش وپرورش انجام و ابلاغ سیاست های کلی تحول در آموزش وپرورش ازسوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  موجب حل بسیاری از مسائل و تنازعات در این حوزه  شده است.
وزیرآموزش و پرورش به تصویب نظام رتبه بندی معلمان و قابلیت اجرای بخشی از این نظام اشاره کرد و یادآور شد: جذب معلمان  از این به بعد مانند استادان دانشگاه براساس رتبه های  استاد معلم، دانشیار معلم، استادیار معلم و مربی معلم از طریق دو دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان و یا آزمون صورت می گیرد.
وی ادامه داد: آموزش وپرورش ناجی انقلاب است و زیر ساخت توسعه و اقدامات متعالی و هرآن  چه در کشور انجام می شود ، از آموزش وپرورش نشأت می گیرد.
وزیر آموزش وپرورش با پیشنهاد آشنایی با بسیج و بسیجی شدن دانش آموزان از دوره ابتدایی ادامه داد: اگربسیج در این دوره برای دانش‌آموزان نهادینه شود، دیگر هیچ قدرتی  یارای از بین بردن آن را نخواهد داشت.
وی گفت: ۳۲ مدیرکل آموزش وپرورش استان های کشور با تفکر بسیجی و انقلابی  عاشقانه به نظام خدمت می کنند.
حاجی بابایی با اشاره به تاکید رهبری در پوشش معنوی مضاعف مدارس تیزهوشان، اضافه کرد: تقویت بسیج در این مدارس به موازات  طرح های مطلوبی همچون  طرح روشنا در هدایت معنوی و فضائل اخلاقی دانش آموزان  این مدارس بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
وی با اشاره به دگرگونی اساسی ساختار آموزش و پرورش گفت: گرچه این اقدام مهم  هنوز در قالب جزئیات برای داخل و خارج کشور تبیین نشده است، اما این  وزارتخانه طی مدت ۳ یا ۴ سال با تحول بنیادین مواجه شده است.
وی با اشاره به افزایش ساعات آموزش  پایه های مختلف تحصیلی از ۴۵  به ۵۰ دقیقه  افزود: ۵۰ ساعت آموزش رسمی نیز در خارج از محیط کلاس برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که برنامه درسی ملی، نقشه راه کتب درسی، کلاس درس، ساعات آموزش و در یک عبارت نقشه جامع یادگیری – یاددهی است، اضافه کرد: برنامه درسی پایه های مختلف تحصیلی بر اساس این برنامه ملی طرح ریزی می شود.
وی محتوای بیشتر دروس را از جنس دفاع نرم خواند و تصریح کرد: درس آمادگی دفاعی، دفاع در مقابل جنگ نرم دشمن است که در ۶ سال دبیرستان ، ۵ ساعت به آموزش این درس اختصاص داده شده است.
حاجی بابایی با اشاره به افزایش مدارس سمپاد و تیزهوشان از ۳۳۰ مدرسه به ۶۶۰ مدرسه، گفت: شهر تهران ۸۰ هزار دانش آموز دارد که ۵ هزار آن در مدارس تیزهوشان و ۱۸ هزار در مدارس نمونه دولتی به  عنوان نخبگان دانش آموزی کشور مشغول تحصیل هستند.
وی تاکید کرد: باید برای دانش آموزان  تیزهوش نیز یک  پوشش جدی مانند راهیان نور تعریف شود.
وزیرآموزش وپرورش ارتباط  تنگاتنگ بسیج و آموزش وپرورش را متذکر و یادآورشد: لازم است ارتباط نزدیک و تنگاتنگ ۱۴۸ مدیر مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی شهر تهران به همراه دیگر مدیران  این مدارس در سطح  استان ها  با بسیج  به صورت عملیاتی تعریف شود و با تسری این امر در بخش دانش آموزی ،گفتمان  انقلاب و فضای ایثار بیش از پیش بر مدارس کشور حاکم گردد.

منبع: پانا

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۷
کد خبر : 31338
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »